Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Podsumowanie rywalizacji sportowej za rok 2015/2016

8 września 2016

Mysłowickie szkoły od września do czerwca każdego roku uczestniczą w miejskim współzawodnictwie sportowym rywalizując w kilkunastu dyscyplinach. Całokształt tej rywalizacji – już od 1992 roku koordynuje i prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Reprezentacje szkół, które zdobyły mistrzostwo Mysłowic reprezentują nasze miasto w zawodach rejonowych. Po wygraniu zawodów rejonowych (rejon VII spośród 16 rejonów województwa śląskiego) rozgrywane są półfinały wojewódzkie, a zwycięzcy półfinałów wojewódzkich przechodzą do fazy finałowej.

W finałach Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej nasze miasto reprezentowali uczniowie Kościuszki zdobywając:

w kategorii dziewcząt:

  • 4 miejsce drużynowo w tenisie stołowym,

  • 10 miejsce drużynowo w biegu na orientację,

  • 16 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych,

w kategorii chłopców:

  • 2 miejsce i tytuł wicemistrzów Śląska w piłce ręcznej

  • 10 miejsce drużynowo w biegu na orientację,

  • 11 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.

Dziewczęta zgromadziły na swoim koncie 41 punktów i zajęły w klasyfikacji generalnej (wśród 86 startujących szkół) XIX miejsce, a chłopcy z 55 punktami uplasowali się na XVIII miejscu (na 87 startujących szkół).

Szczegółowe wyniki rywalizacji na szczeblu miasta można znaleźć na stronie internetowej: www.mosir.myslowice.pl w zakładce: sport szkolny, w pliku – wyniki. Informacja opisowa została również zamieszczona na stronie internetowej MOSiR (w Aktualnościach – pod datą 23 czerwca).

Szczegółowe wyniki współzawodnictwa sportowego w województwie zamieszczone są na stronie internetowej: slaskiszs@republika.pl w zakładce: tabele zbiorcze za rok szkolny 2015/2016.

Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do sukcesu serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do współzawodnictwa w nowym roku szkolnym. POWODZENIA

dr Gabriela Karkoszka

-- Powrót do poprzedniej strony --