Kościuszko

Informacja dla rodziców dot. Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

29 czerwca 2023

W roku szkolnym 2023/2024 udzielana jest pomoc uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Więcej informacji –TUTAJ–

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Otwarcie nowej pracowni biologicznej

19 października 2017

16 października w naszej szkole miało miejsce oficjalne otarcie zmodernizowanej pracowni biologicznej, której projekt został nagrodzony w konkursie „Zielona pracownia”, dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Realizację projektu wsparli również: Urząd Miasta Mysłowice, Rada Rodziców oraz Pan Michał Adamiuk.
Dzięki projektowi edukacyjnemu „Poznać, zrozumieć, pokochać Gaję”, prowadzonemu w nowej pracowni, uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z biologii, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Poprzez doświadczenia, eksperymenty, hodowle o obserwacje mikroskopowe będą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a jednocześnie kształtować liczne umiejętności przedmiotowe.

-- Powrót do poprzedniej strony --