Kościuszko

Informacja dla rodziców dot. Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

29 czerwca 2023

W roku szkolnym 2023/2024 udzielana jest pomoc uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Więcej informacji –TUTAJ–

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Maraton Pisania Listów

13 grudnia 2014

12 grudnia społeczność naszej szkoły jak co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, stanęła w obronie tych, którzy zdaniem aktywistów Amnesty International zostali niesłusznie osadzeni w więzieniu lub doświadczają krzywd ze strony państwa.

W tym roku pisaliśmy listy w obronie:

 

 

OLEGA SEŃCOWA z Ukrainy, oskarżonego o akty terrorystyczne (39 listów),

 

RAIFA BADAWIEGO z Arabii Saudyjskiej, doświadczającego represji za założenie strony internetowej, służącej do prowadzenia politycznej i społecznej debaty. Oskarżono go o utworzenie szkalującej islam strony internetowej „Saudyjscy Liberałowie”  (40 listów),

 

MOSESA AKATUGBY z Nigerii, którego skazano za napad z bronią w ręku, przestępstwo, którego jak twierdzi nie popełnił (82 listy),

 

oraz w sprawie SPOŁECZNOŚCI BHOPALU z Indii, którą od 30 lat dotykają skutki katastrofy przemysłowej. Ofiary katastrofy nie otrzymały żadnego zadośćuczynienia a dodatkowo nie doczekały się oczyszczenia z zanieczyszczeń terenu, na którym żyją (43 listy).

 

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w akcję.  Najwięcej listów napisały klasy 2d, 2e i klasy gimnazjum.

Zdjęcia opisanych osób pochodzą ze strony Amnesty International.


 

 

 

-- Powrót do poprzedniej strony --