Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Licealistki z Kościuszki posłankami w Warszawie

6 czerwca 2014

sejm 1               sejm 2

Uczennice klasy 2A- Karolina Bitner i Angelina Jonczyk reprezentowały województwo śląskie podczas XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbyła się 1 czerwca w Warszawie.

Organizatorem XX Sesji SDiM jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Sejm Dzieci i Młodzieży zbiera się raz w roku, w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Polska jako pierwszy kraj w Europie zorganizowała tego typu przedsięwzięcie. Obecnie młodzieżowe parlamenty działają także we Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Czechach.

Gratulujemy naszym uczennicom sukcesu! Udział w sejmowych obradach był nagrodą za przygotowanie najlepszej w województwie śląskim debaty dotyczącej aktywizacji młodego pokolenia. Opiekę nad przygotowaniem projektu pełniły: prof. D. Simela i S. Plewa.

-- Powrót do poprzedniej strony --