Kościuszko

Ogłoszenie

4 czerwca 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Licealiści rozpoczęli rywalizację w grach zespołowych

18 grudnia 2015

W dniach 14 i 15 grudnia w hali sportowej na Bończyku odbyly się zawody w piłce ręcznej dziewczyn i chłopców. Nasze dziewczyny zajęły w mieście II miejsce, natomiast chłopcy rozgromili rywali i zajmując I miejsce będą reprezentować nasze miasto w zawodach rejonowych.

Skład drużyny dziewcząt:

Krupowicz Wiktoria – kapitan, Pacholczyk Justyna i Plewa Agnieszka – bramkarki, Białecka Agnieszka, Harmansa Małgorzata, Macura Sara, Marciniec Anna, Smentek Paulina, Sołtysiak Patrycja, Stec Aleksandra, Stolarczyk Julia i Żebrowska Weronika.

Wyniki:

1 mecz: II LO – ZSP nr 3 – 15 : 1 ( 8 : 1)

2 mecz: I LO – ZSP nr 3 – 22 : 1 (13 : 0)

3 mecz: I LO – II LO – 4 : 11 ( 1 : 5)

Skład drużyny chłopców:

Kołodziej Wojciech – kapitan, Blaut Błażej i Urbańczyk Radosław – bramkarze, Andrzejczak Paweł, Bułka Wiktor, Dembicz Dominik, Gnyp Filip, Grabowski Mikołaj, Korczyk Jacek, Mikunda Franciszek, Misiek Radosław, Myszor Michał, Oleksiak Kamil i Rzońca Mateusz.

Wyniki:

1 mecz: I LO – II LO – 30 : 14 (16 : 4)

2 mecz: ZSP nr 2 – II LO – 21 : 18 (13 : 11)

3 mecz: I LO – ZSP nr 2 – 53 : 9 (22 : 5)

Po zakończonych turniejach zawodnikom wręczono dyplomy, puchary oraz złote, srebrne i brązowe medale Ponadto wyróżniającym się szczypiornistkom i szczypiornistom wręczono trofea sportowe. Otrzymali je:

Klaudia Niziołek (II LO) i Wojciech Kołodziej (I LO) – jako MVP – najlepsi zawodnicy finałów, Agnieszka Ruśniok (II LO) i Szymon Grądys (ZSP nr 2) – wybrani najlepszymi bramkarzami turniejów, Alicja Lewandowska (II LO) i Wojciech Kołodziej (I LO) – najskuteczniejsi strzelcy finałów.

Ponadto okolicznościowe statuetki przeznaczone dla czołowych zawodników poszczególnych drużyn otrzymali:

Wiktoria Krupowicz i Julia Stolarczyk (I LO), Aleksandra Jaromin i Klaudia Roat (II LO), Wiktoria Liszka i Roksana Urbanowicz (ZSP nr 3), Paweł Andrzejczak, Błażej Blaut i Jacek Korczyk (I LO), Mateusz Cupiał i Radosław Gębal (II LO), Sylwester Duda, Dominik Jabrocki i Dawid Jendyczek (ZSP nr 2).

Piłka ręczna była dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych nie tylko pierwszą dyscypliną halową, ale również pierwszą z czterech gier zespołowych, w których zapadły ostateczne rozstrzygnięcia (co prawda w październiku na boisku walczyli piłkarze nożni, lecz były to kwalifikacje do finałów, które będą miały miejsce pod koniec kwietnia przyszłego roku). Po przerwie świateczno-noworocznej, w drugiej dekadzie stycznia odbędą się rozgrywki w koszykówce, a w pierwszej połowie lutego – w siatkówce.

Opiekunem i trenerem drużyn jest prof. Krzysztof Strzelczyk

Serdeczne gratulacje dla zawodniczek i zawodników, a z okazji Swiąt Bożego Narodzenia najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i sukcesów sportowych w nadchodzącym Nowym 2016 Roku :)

dr Gabriela Karkoszka


-- Powrót do poprzedniej strony --