Kościuszko

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Licealiści Kościuszki laureatami XXV edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

14 maja 2019

Uczennica klasy 1d- Zosia Grodzka i uczeń 1b- Michał Warzecha zostali laureatami ogólnopolskiego projektu Sejm Dzieci i Młodzieży. To już XXV edycja konkursu i po raz kolejny zakończona dla licealistów z Kościuszki sukcesem- uczniowie zasiądą 1 czerwca 2019 w ławach poselskich w Warszawie.

Tematem tegorocznych obrad będą „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie musieli zrealizować projekt w którym, w sposób trwały, upamiętnią losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.

Uczestnicy XXV sesji SDiM zmierzyli się więc z zadaniem rozpowszechnienia zarówno historii, jak i osoby, o której zdecydowali się opowiedzieć. W tym celu musieli stworzyć projekt w postaci krótkiego filmu, słuchowiska, witryny internetowej lub innego pomysłu promującego losy wybranego bohatera.  Zosia i Michał przygotowali film o biskupie Stanisławie Adamskim, który okazał się najlepszym projektem w województwie śląskim.

Opiekę nad uczniami pełniły Alicja Jeż i Sylwia Plewa

Gratulujemy sukcesu i życzymy owocnych obrad w Warszawie.

Pracę uczniów można obejrzeć na kanale youtube: https://www.youtube.com/watch?v=NZgunTTKDsQ&feature=youtu.be
-- Powrót do poprzedniej strony --