Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Kształcenie pełne wyobraźni.

1 czerwca 2015

Niezmiernie miło nam poinformować, że nauczycielka historii, Pani Sylwia Plewa została laureatką ogólnopolskiego Konkursu DL-a Nauczycieli, który odbył się w ramach projektu realizowanego przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie p.n. „Kształcenie Pełne Wyobraźni – KPW”. Zadaniem konkursowym było stworzenie kursu e-learningowego dla szkół ponadgimnazjalnych. Materiały przygotowane przez Panią Sylwię Plewę uzyskały bardzo wysoką ocenę i zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu. Organizatorzy konkursu ufundowali nagrody dla szkół, w których pracują laureaci. Nasza placówka otrzymała m.in. tablicę interaktywną z rzutnikiem oraz system do testów z oprogramowaniem. Te cenne nagrody pozwolą na wdrożenie ciekawych metod prowadzenia zajęć na lekcjach historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Poszerzy się także grono uczniów, którzy już od ubiegłego roku szkolnego korzystają z platformy e-learningowej w naszej szkole nie tylko na lekcjach informatyki ale również na zajęciach z historii i wiedzy o społeczeństwie.
Jest to już kolejne wyróżnienie Pani Plewy. W 2013 roku została laureatką ogólnopolskiego konkursu na scenariusz lekcji historii, organizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie. Poprzedni sukces zaowocował wdrożeniem w mysłowickich szkołach projektu p.n. „Dobre Praktyki z Kościuszką”, który będzie kontynuowany w nowym roku szkolnym.

-- Powrót do poprzedniej strony --