Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu

8 grudnia 2015

4 grudnia wczesnym rankiem grupa młodzieży pod opieką pań: Magdaleny Pyrr, Joanny Stachoń i Urszuli Garbeli oraz pana Grzegorza Gadomskiego, wyruszyła do Wiednia na bożonarodzeniowy jarmark. W planie wycieczki znalazły się: Ringstrasse – wspaniały bulwar wiedeński – okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, wozownia, w której mogliśmy podziwiać bogato zdobione królewskie karoce oraz oryginalny welon cesarzowej Sisi, Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz – wzorowany na Ratuszu w Brukseli, ulica Graben, Kärntnerstrasse – wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami, gotycka Katedra św. Szczepana (Stephansdom), słynąca ze swoich kolorowych dachówek, Opera  trzecia najważniejsza Opera po Metropolitan Opera i La Scali. Ponadto uczniowie mogli podziwiać eksponaty w Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Techniki oraz korzystać z interaktywnych atrakcji dostępnych w obu placówkach.

Zwiedzanie przeplatane było wizytami na bożonarodzeniowych jarmarkach usytuowanych w czterech miejscach, z uwzględnieniem tego największego, znajdującego się przed Ratuszem.

Wizytę w Wiedniu zakończyliśmy na historycznym wzgórzu Kahlenberg, z którego mogliśmy podziwiać przepiękną wieczorną panoramę miasta.

 

 


-- Powrót do poprzedniej strony --