Kościuszko

Informacja dla rodziców dot. Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

29 czerwca 2023

W roku szkolnym 2023/2024 udzielana jest pomoc uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Więcej informacji –TUTAJ–

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Hiszpańska przygoda :)

28 czerwca 2016

W dniach 15-22 czerwca grupa 27 osób pod opieką pań: Magdaleny Pyrr, Marty Ptak i Joanny Stachoń uczestniczyła w turystyczno – krajoznawczo – językowej wycieczce do Hiszpanii. Trudy długiej podróży wynagrodził uczestnikom piękny hotel, pyszne jedzonko….i oczywiście HISZPANIA! Po przywitaniu z morzem, pierwszym spacerze po Lloret de Mar, nadszedł czas na zwiedzanie Costa Bravy.  Drugiego dnia po przyjeździe odwiedziliśmy Figueres z muzeum kontrowersyjnego artysty – Salvadora Dali oraz pospacerowaliśmy po Gironie. Kolejny dzień należał do Barcelony i chociaż stolica Katalonii przywitała nas pięknym Słońcem, to La Ramblą spacerowaliśmy już niestety w deszczu. Dzięki Bogu za ogrzewanie w autokarze ;). Podsuszeni, wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie Barcelony, tym razem już przy bardziej sprzyjającej pogodzie. Mieliśmy okazję zobaczyć Sagradę Familię, stadion olimpijski oraz zabudowania stworzone przez Gaudiego. Zwieńczeniem wizyty był wieczorny pokaz tańczących fontann, który urzekł muzyką i kolorami. Następnego dnia nadszedł czas na rejs do Tossy de Mar, chyba  jednego z najpiękniejszych miasteczek na wybrzeżu, zachwycającego zabudową i wąskimi uliczkami. W trakcie podróży mogliśmy podziwiać piękne zatoczki, katalońską zabudowę oraz chwilami rybki przez szklane dno. Ostatni dzień podróży poświęciliśmy na spacer do Ogrodów św. Klotyldy, z jego niesamowitą roślinnością i punktami widokowymi. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, więc po dłuuuugiej podróży wróciliśmy do Mysłowic. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy :).

 


-- Powrót do poprzedniej strony --