Kościuszko

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Dzień Przedsiębiorczości 2016

30 kwietnia 2016

Nasza szkoła od lat podejmuje nowatorskie działania w zakresie kreowania przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży.

Uczniowie aktywnie działają w Inkubatorze Przedsiębiorczości, w ramach którego poznają zasady prowadzenia firmy oraz uczą się tworzenia biznesplanu.

W bieżącym roku w kwietniu w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”, który organizowany jest pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości młodzież odbyła jednodniowe praktyki u regionalnych przedsiębiorców oraz w instytucjach naszego miasta np.: biuro podróży Futura Travel, Miejski Rzecznik Konsumenta w Mysłowicach, Urząd Miasta Mysłowice – biuro radnej Pani Doroty Konieczny-Simela, Banku Pekao S.A.

W trakcie stażu uczniowie dzięki zaangażowaniu wyżej wymienionych firm i instytucji weryfikują swoje wyobrażenia o zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i uzyskują praktyczne informacje.

Tego rodzaju inicjatywy przekładają się na zwiększenie konkurencyjności młodzieży na rynku pracy.

Dnia 28 kwietnia 2016r. uczniowie Dominika Kobryńska, Wiktoria Stolorz oraz Marek Lasok w ramach XII Dnia Przedsiębiorczości odwiedziły Urząd Miasta Mysłowice. Swoją wizytę w Urzędzie uczniowie rozpoczęli od spotkania z radną Rady Miasta – Panią Dorotą Konieczny-Simela. Następne spotkanie miało miejsce w sali sesyjnej, a rozmówczynią była Pani Joanna Łoś – Kierownik Kancelarii Rady Miasta. Uczniowie rozmawiali także ze Skarbnikiem Miasta – Panią Lidią Łazarczyk. Ostatnie spotkanie odbyło się z Prezydentem Miasta – Edwardem Lasokiem. Na zakończenie wizyty uczniowie wzięły udział w sesji Rady Miasta.

Uczniowie podczas wizyty w Urzędzie Miasta Mysłowice dowiedzieli jakie są zadania i obowiązki danych jednostek, poznali zasady działania Rady Miasta oraz zaznajomili się z prowadzeniem budżetu państwa , a także zwiedzili liczne sale Urzędu.

W dniu 18.04.2016r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów Pani mgr inż. Anny Rosłoń gdzie dowiedzieli się jakimi zagadnieniami zajmuje się Rzecznik Praw Konsumenta. Zapoznali się z prowadzenie biura oraz podstawami prawnymi, które mają na celu chronienie oraz dochodzenie przysługujących praw obywateli.

W biurze podróży Futura Travel uczniowie zaznajomili się z tworzeniem ofert turystycznych dla grup jak i indywidualnych turystów. Nasi wychowankowie uczestniczyli w rozmowach z potencjalnymi klientami biura.

Wizyta w oddziale Banku Pekao S.A. w Mysłowicach pozwoliła na zapoznaniu się naszych uczniów z zasadami, które obowiązują w wielkich korporacjach, którymi są banki. Mieli możliwość skorzystania z doświadczeń jednych z lepszych finansistów w mieście. W trakcie wizyty obserwowali jak tworzone są umowy kredytowe a także na jakie aspekty prawne trzeba zwrócić uwagę przy podpisywaniu i opracowywaniu umów bankowych.

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki współpracuje także z Uniwersytetem Śląskim, Wyższą Szkołą Biznesu oraz z Śląską Izbą Doradców Podatkowych. W ramach nowatorskich działań w zakresie edukacji ekonomicznej młodzież odkrywa swoje przyszłe predyspozycje zawodowe.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --