Kościuszko

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Chiński w Kościuszce już od 19 października!

12 października 2015

Rola Chin i języka chińskiego w polskich realiach nabiera znaczenia z roku na rok. Państwo Środka – jako wciąż rosnąca potęga gospodarcza – coraz częściej jest partnerem biznesowym Polski. W wielu branżach, takich jak handel, HR czy administracja, pracodawcy poszukują specjalistów znających język chiński. Ci, którzy nabędą umiejętność władania językiem Konfucjusza, gwarantują sobie silną pozycję na rynku pracy i wysokie wynagrodzenie (Źródło: www.bankier.pl). 

To wszystko, a także ciekawość, skłoniły grupę prawie 30 osób do podjęcia starań zgłębienia tajników tego egzotycznego języka. Od 19 października pod okiem naszego absolwenta mgr Przemysława Dzierki trzy grupy będą uczyły się pisać i mówić po chińsku, poznają kulturę, sposób myślenia, a także tradycje Chińczyków.

Życzymy owocnej nauki i dobrej zabawy.

-- Powrót do poprzedniej strony --