Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

2b w Górskiej Szkole Przygody

28 września 2016

Integracja, zwiedzanie, zabawa i wspaniałe widoki. To wszystko czekało na uczniów klasy 2b biorących udział w w Górskiej Szkole Przygody jaka odbyła się we wsi Pasterka leżącej u podnóża Szczelinca w Górach Stołowych.

Na tej wycieczce nie było czasu na nudę. Już kilkanaście minut po przyjeździe rozpoczęły się zajęcia integracyjne, w formie różnorakich gier zespołowych. Po południu można było „zasmakować” zorbingu staczając się z niewielkiego stoku oraz sprawdzić swój zmysł równowagi na slackline czyli wąskiej taśmie rozciągniętej między drzewami.

Drugi dzień był czasem zwiedzania. Odwiedziliśmy Błedne Skały, Szczeliniec na którym odbyły się minimanewry pozwalające dokładniej poznać Góry Stołowe. Nie zapomnieliśmy również o najbliższym mieście, czyli Kudowie Zdrój gdzie niektórzy poznali smak wód leczniczych, inni grali w uliczne szachy a Klaudia Ficek dała mini koncert fortepianowy w pijalni zdrojowej.
Dzień zakończyliśmy kolacją przy ognisku i wspólnym karaoke.

Szkoła Przygody zakończyła się „Operacją Passendorf” czyli zespołową grą, w której trzeba było wykorzystać umiejętności deszyfracji tekstu, odszukiwania wskazówek i posługiwania się kompasem, by w końcu zdobyć ukryty skarb.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --