Kościuszko

Biblioteka i strefa wypoczynku

18 września 2017

Jubileusz to dobra okazja, żeby, mobilizując naszych Absolwentów i Przyjaciół, pomyśleć o tym, by zostawić coś potomnym…Mamy pomysł na przeniesienie biblioteki szkolnej i stworzenie strefy wypoczynku dla młodzieży. Wszelkie środki zgromadzone podczas obchodów przeznaczymy na realizację tego projektu. Zapraszamy do wspÓłpracy! Prosimy o kontakt : jubileusz@kosciuszko.pl

Znak Jakości Szkoły 2016

28 czerwca 2016

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach znalazło się na pierwszym miejscu w Mysłowicach, wśród 100 najlepszych liceów w Województwie Śląskim oraz wśród 500 najlepszych Liceów Ogólnokształcących w Polsce, sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016.

Przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.

.

100% zdawalność w Kościuszce!

13 września 2015

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowy medal Mistrzostw Polski

4 czerwca 2014

Brązowy medal naszych chłopców w Finale Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej „Licealiada 2014”.

W dniach 1-2 czerwca na hali MOSiR Mysłowice rozegrano finałowe zawody Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Chłopców „Licealiada 2014”. Nasz zespół zagrał z powodzeniem o III miejsce w turnieju. Drużyna nasza wykazała się ogromną walecznością (rozgrywając 4 mecze w ciągu 2 dni), sprawiając dużo radości licznej grupie zgromadzonych na hali kibiców.

Zajęcia Dodatkowe

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

W ROKU SZKOLNYM

2016/17

Imię i nazwisko

Rodzaj zajęć

Termin

Anna Anton

Przygotowanie do konkursów przedmiotowych z historii

Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Szkolne Koło Historyczno-Filmowe

Środa l.8

co dwa tyg. Piątek l.8

Trzeci piątek miesiąca 14:40

Michalina Bartnicka

Próbna ustna matura z j.angielskiego

Przygotowanie do matury z j.angielskiego

Zajęcia wyrównawcze z j.angielskiego

Barbara Boroń

Przygotowanie do egzaminu maturalnego z geografii (3a, 3f)

Przygotowanie do konkursu geograficznego

3a – poniedziałekl.2, 3a – środa – l.7

Barbara Dądela

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów w zakresie j.angielskiego

Konwersacje z j.angielskiego

Czwartki l.7

Sylwia Dudek

Zajęcia wyrównawcze z j.angielskiego (LO)

Przygotowanie do olimpiady (LO)

Zajęcia przygotowujące do matury z j.angielskiego

Przygotowanie do konkursów z j.angielskiego dla gimnazjum

2b – pon. l.1

1e – śr. l.9

2d – śr. l.8

2a – pon. l.1

2f – pon. l.8

2c – pon. l.8

3f – pon. l.8

Ewa Fic

Przygotowanie do matury z j.niemieckiego

zajęcia z języka niemieckiego dla uczniów gimnazjum

Piątek l.8

Poniedziałek l.7

Milena Figura

Aleksandra Folek

Grzegorz Gadomski

Zajęcia przygotowujące do olimpiady i matury z fizyki

Urszula Garbela

Zajęcia przygotowujące do matury z j.angielskiego

Próbna matura ustna z j.angielskiego

Zajęcia integracyjne dla kl. 2ag

Małgorzata Gawin

Przygotowanie do matury z j. Polskiego

Koło Miłośnikow Sztuki

Czwartek l.8

Ewa Groszek

Próbna ustna matura z j.angielskiego

Zajęcia dodatkowe dla maturzystów j. angielski PP i PR

(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem) Piątek l.1

Iwona Ignasiak-Skurowska

Zajęcia multimedialne: Kultura i sztuka krajów hiszpańskojęzycznych

Środa l.9

Janusz Jach

Humanista 2.0

Przygotowanie do matury z informatyki

Alicja Jeż

Koło filmowe

Przygotowanie do matury z j.polskiego

Wtorek l.6

Anna Kaczmarzyk

Obóz narciarsko-snowboardowy (nauka i doskonalenie jazdy na nartach)

SKS – gry zespołowe Gim

Nauka Poloneza

Środa 14:40-15:40

Edyta Kapral

Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla klas pierwszych liceum

Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla klas drugich liceum.

Wtorek l.7

poniedziałek l.8

Gabriela Karkoszka

Obóz narciarsko-snowboardowy

Igrzyska klas pierwszych

Przygotowanie do zawodów sportowych

Fryderyk Karwicki

Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z geografii

Przygotowanie do konkursu przedmiotowego z geografii

Piątek l.8

Szymon Kocur

Przygotowanie do Olimpiady Biblijnej

Wg potrzeb

Izabela Kowalczyk

Szkolny Klub Przedsiębiorczości

Katarzyna Kurlandt

Tutoring historyczny

1 i ostatni piątek miesiąca

Joanna Masoń-Budzyń

Przygotowanie do konkursu przedmiotowego z j.angielskiego

Przygotowanie do matury z j.angielskiego

Poniedziałek l.8

Iwona Maślorz

Przygotowanie do matury z biologii

Projekt gimnazjalny z biologii

Przygotowanie do konkursu przedmiotowego z biologii

Czwartek l.9

Czwartek l.8

Aleksandre Matusiński

Obóz narciarsko-snowboardowy

SKS z gier zespołowych dla uczniów Gimnazjum

Czwartek 15:30-16:30

Renata Michno

Dyskusyjne Koło Literackie

Przygotowanie do matury z j.polskiego PP i PR

Ostatni czwartek miesiąca l.8

Renata Mońka

Zajęcia dodatkowe z języka francuskiego/włoskiego

Poniedziałek i wtorek l.9

Sylwia Ozdoba-Kmita

Przygotowanie do matury z matematyki (3d, 3f)

Zajęcia wyrównawcze (1a,1c’)

Zajęcia wyrównawcze z matematyki (2e)

Maria Paluch

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów/Projekt edukacyjny 2ag

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów 3ag

Indywidualny program nauczania z chemii

Wtorek l.8

Czwartek l.8

Piątek l.8/co 2 tygodnie

Grażyna Piotrowska

Wg potrzeb

Sylwia Plewa

Zajęcia przygotowujące do olimpiady i konkursu przedmiotowego z wos-u dla gimnazjum

zajęcia przygotowujące do olimpiady z wos-u w liceum

Środa l.8

środa l.7 i wtorek l.7

Marta Ptak

Próbna matura ustna

Zajęcia dla maturzystów

(po wcześniejszym umówieniu sięznauczycielem)

Poniedziałek l.7

Czwartek l.7

Piątek l.8

Radosław Pypeć

Zespół instrumentalny

Nauka gry na gitarze

Wtorek l.8

Marta Pypłacz

Zajęcia wyrównawcze z piłki siatkowej i koszykowej

Nauka Poloneza

Piątek 14:40-16:00

Magdalena Pyrr

Koło teatralne

Projekt edukacyjny

Sobota co dwa tygodnie 9:30-11:30

piątek l.8 /co dwa tygodnie/

Krystyna Rusin

Przygotowanie do konkursu przedmiotowego z matematyki

Zajęcia wyrównawcze z matematyki

Zajęcia przygotowujące do matury z matematyki

Adrian Smagór

Sieci komputerowe: budowa, konfiguracja, bezpieczeństwo

Poniedziałek l.8 (s.11)

Joanna Stachoń

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów w zakresie j.niemieckiego

Poniedziałek l.8

Dawid Stawski

Rozmowy duchowe

Krzysztof Strzelczyk

SKS Gry zespołowe

Poniedziałek 14:40-16:10

Laura Szarek

Zajęcia doskonalące i rozwijające z j.rosyjskiego – Kółko z jęz.rosjskiego

Piątek l.8

Sławomir Szweter

Kółko liturgiczne

Wtorek l.9

Agnieszka Wachel

Przygotwanie do matury: j.polski PR, historia sztuki

Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Projekt edukacyjnych

Koło teatralne

Przygotowanie do konkursów

Wtorek l.8

Czwartek l.8

Piątek l.8

sobota co 2 tygodnie 9:30-11:30

Lucyna Westenholc

Zajęcia wyrównawcze z chemii dla uczniów klas I

Zajęcia rozwijające zainteresowania – Zioła polskie i ich zastosowanie

Środa l.9 (28.09, 26.10, 30.11)

czwartek l.9

Irena Woźniak

Przygotowanie do matury z historii (3d)

Przygotowanie do matury z WOS-u (3d)

Poniedziałek l.8

Piątek l.1

Ewa Zazula

Koło geograficzne

Zajęcia wyrównawcze z geografii (2f)

Agnieszka Żmuda

Zajęcia przygotowujące do konkursów matematycznych

Zajęcia przygotowujące do matury z matematyki

Konsultacje z matematyki

Piątek l.8

Wtorek l.8

Poniedziałek l.8 lub czwartek l.7 (po wcześniejszym umówieniu się)