Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Wizyta młodzieży z Niemiec 2007

Od 22 do 26 października 2007 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach gościła grupa niemieckich  uczniów ze szkoły Georg – Kerschensteiner – Schule z Mühlacker. Młodzież przybyła wraz z opiekunami:  Dyrektorem Szkoły Rainerem Schorkiem, emerytowanym Dyrektorem Eckehardem Kuglerem oraz nauczycielami: Ulriką Schwager i Alexandrem Keckiem.

Wizyta odbyła się w ramach wymiany uczniów I Liceum Ogólnokształcącego i szkoły z Mühlacker. W czasie pobytu w Polsce niemieccy goście tradycyjnie już uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Niezapomniane wrażenie zrobiły na nich zabytki miasta, a szczególnie Wawel i Collegium Maius. Dużym przeżyciem okazał się wyjazd do byłych obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu i Brzezince.

Podczas pobytu w Mysłowicach goście zostali przyjęci przez prezydenta miasta, Grzegorza Osyrę. Ostatni dzień upłynął pod hasłem „Stop stereotypom – poznaj swego sąsiada”. Młodzież obu szkół pracowała nad projektem i prezentacją. Wizyta zakończyła się w piątek popołudniowy spotkaniem i z całą pewnością wpłynęła na zbliżenie pomiędzy młodym pokoleniem Niemców i Polaków, których połączyły wspólna praca, przeżycia, zabawa a może i trwałe przyjaźnie.

Spotkanie zostało współfinansowane ze środków Polsko Niemieckiej Wspólnoty Młodzieży (PNWM).