Kościuszko

Szczepienia przeciw COVID-19

26 sierpnia 2021

Informujemy, że w zakładkach UCZEŃ i RODZIC znajdują się informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Osiągnięcia w roku 2018/2019

Osiągnięcia gimnazjum w roku szkolnym 2018/2019

Lp.

Szkoła, klasa

Nazwa konkursu

Opiekun

Uczniowie biorący udział

Wyniki

1

Gimnazjum

3ag

Przedmiotowy konkurs z geografii

F.Karwicki

Milena Sarna

udział w II etapie

2

Gimaznjum

3ag

VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Literaturze

A.Wachel

Radosław Witkowicz

III miejsce

3

Gimazjum

3ag

Konkurs Krasomówczy

A.Wachel

Tatiana Papierniok, Agata Słomka

II etap

4

Gimnazjum

3ag

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy dla Gimnazjum z Historii

A.Anton

Arkadiusz Grabowski

laureat

5

Gimnazjum

3ag

Jest taki kraj … Niepodległy

A.Anton

K. Kopeć, M. Sarna, B. Bielański

I miejsce – konkurs miejski

6

Gimnazjum

3ag

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

S.Dudek

K.Kopeć

laureat

7

Gimnazjum

3ag

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

S.Dudek

K.Kopeć

Laureat

8

Gimnazjum

3ag

Ogólnopolski konkurs Mogalo Understand III

S.Dudek

K.Kopeć

laureat

9

Gimnazjum

3ag

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

S.Dudek

A.Grabowski

finalista

10

Gimnazjum

3ag

IX Regionalny Konkurs Zadań Interdyscyplinarnych w Języku Angielskim I Ty możesz zostać noblistą im. Marii Goeppert-Mayer

S.Dudek

Kacper Kopeć,

Anna Kler,

Błażej Bielański

III miejsce

11

Gimnazjum

3ag

Woj. Konkurs Przedm. z Chemii

M.Paluch

Kacper Kopeć

laureat

12

Gimnazjum

3ag

Woj. Konkurs Przedm. z Chemii

M.Paluch

Błażej Bielański

laureat

13

Gimnazjum

3ag

Woj. Konkurs Przedm. z Chemii

M.Paluch

Bartłomiej Dera

laureat

14

Gimnazjum

3ag

Woj. Konkurs Przedm. z Chemii

M.Paluch

Radosław Witkowicz

laureat

15

Gimnazjum

3ag

Regionalny Konkurs Duety Chemiczne

M.Paluch

Kacper Kopeć, Błażej Bielański, Bartłomiej Dera, Radosław Witkowicz,

Jakub Hilus, Grzegorz Zając

finaliści

16

Gimnazjum

3ag

Wojewódzki Konkurs Matematyczny Nudna Matematyka

E.Kapral

Kacper Kopeć

finalista

17

Gimnazjum

3ag

Jagielloński Turniej Matematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

E.Kapral

Kacper Kopeć

finalista

18

Gimnazjum

3ag

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

E.Kapral

Kacper Kopeć

finalista

19

Gimnazjum

3ag

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

E.Kapral

Adam Kowalski

finalista

20

Gimnazjum

3ag

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

E.Kapral

Radosław Witkowicz

finalista

21

Gimnazjum

3ag

Wojewódzki konkurs matematyczny – Mini Mat@ndo

E.Kapral

Kacper Kopeć,

Adam Kowalski, Radosław Witkowicz

finaliści

22

Gimnazjum

3ag

Olimpiada Matematyczna Juniorów

E.Kapral

Kacper Kopeć

finalista

23

Gimnazjum

3ag

Konkurs Kangur Matematyczny

E.Kapral

Kacper Kopeć

wyróżnienie

24

Gimnazjum

3ag

Konkurs Kangur Matematyczny

E.Kapral

Wiktor Warzecha

wyróżnienie

25

Gimnazjum

3ag

Konkurs Kangur Matematyczny

E.Kapral

Adam Kowalski

wyróżnienie

26

Gimnazjum

3ag

Konkurs Kangur Matematyczny

E.Kapral

Piotr Łęczycki

wyróżnienie

27

Gimnazjum

3ag

Konkurs Kangur Matematyczny

E.Kapral

Milena Sarna

wyróżnienie

28

Gimnazjum

3ag

Konkurs Kangur Matematyczny

E.Kapral

Radosław Witkowicz

wyróżnienie

29

Gimnazjum

3ag

Konkurs Kangur Matematyczny

E.Kapral

Błażej Bielański

wyróżnienie

Osiągnięcia liceum w roku szkolnym 2018/2019

Lp.

Szkoła, klasa

Nazwa konkursu

Opiekun

Uczniowie biorący udział

Wyniki

1

Liceum

3e

Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku

F.Karwicki

A.Pilawa

Finalistka

2

Liceum

????

XVIII Zagłębiowski Konkurs Matematyczny

A.Żmuda

Julia Patałąg, Emilia Hyży

III miejsce

3

Liceum

3d

Olimpiada Prawna

S.Plewa

Marcin Fic

Etap wojewódzki

4

Liceum

2d

Olimpiada Solidarności

S.Plewa

Kajetan Breś i Szymon Turek

etap wojewódzki

5

Liceum

1b,1d

Sejm Dzieci i Młodzieży

S.Plewa,

A.Jeż

Michał Warzecha i Zofia Grodzka

laureaci etapu ogólnopolskiego

6

Liceum

1d

Wojewódzki

Konkurs Godanie jest cool

A.Jeż

Robert Knapik

II miejsce

7

Liceum

3b, 3c

Ogólnopolski Konkurs Booktrailer Film Festival 2019, udział w edycji włoskiej festivalu

A.Jeż

Krzysztof Łęczycki Julia Zając,

Maria Berek

III miejsce

8

Liceum

2d

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

A.Jeż

Dariusz Wendreński

III miejsce

9

Liceum

2a

Ogólnopolski konkurs Mogalo Undrerstand III

S.Dudek

Sandra Musiał

Wynik dobry

10

Liceum

2d

Olimpiada Statystyczna

E.Kapral

Kuberski Marcin

II etap

11

Liceum

2d

XVIII Zagłębiowski Konkurs Matematyczny

E.Kapral

Kuberski Marcin i Zipper Adrianna

II miejsce

12

Liceum

2c

Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach

M.Drewnicka

Julia Pocwa

Etap wojewódzki 6 miejsce, kwalifikacja do etapu ogólnopolskiego

13

Liceum

2c

Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach

M.Drewnicka

Julia Mordarska

Etap wojewódzki 8 miejsce

Osiągnięcia sportowe

Lp.

Szkoła, klasa

Nazwa konkursu

Uczniowie biorący udział

Wyniki

1

LO

Szkolna Liga Lekkoatletyczna-chłopcy

Błotko Jacek,

Brzózka Jakub,

Chechelski Szymon, Demitraszek Michał,

Grasela Paweł,

Herok Karol,

Humski Bartosz,

Jarosz Patryk,

Jochimczyk Grzegorz,

Łuczak Jakub,

Matuszczyk Marek,

Morawski Sebastian,

Pachuta Kamil,

Riedel Michał,

Ryś Krystian,

Sanchen Jakub,

Stachoń Maciej,

Staśko Wojciech,

Wątor Szymon,

Wosiński Kacper,

Wygonowski Szymon,

Zych Dawid

1 miejsce w finałach miejskich

2 miejsce w zawodach rejonowych

2

LO

Szkolna Liga Lekkoatletyczna-dziewczęta

Ściuk Daria 1e

Tylkowska Natalia 2d

Mazur Paulina 1e

Kozioł Zuzanna 1d

Lodek Mariola 2a

Mozgol Wiktoria 2b

Szlachta Natalia 1e

Liberkowska Julia 1a

Patałąg Julia 1c

Siejok Aleksandra 1d

Kuna Julia 1b

Hyży Emilia 1c

1 miejsce w finałach miejskich

1 miejsce w zawodach rejonowych

IX miejsce Finały Wojewódzkie

3

LO

Sztafetowe biegi przełajowe – chłopcy

Bialic Michał,

Błotko Jacek,

Demitraszek Michał,

Jarosz Patryk,

Jochimczyk Grzegorz,

Kafel Kamil,

Majewski Konrad,

Matuszczyk Marek,

Raczek Jan,

Riedel Michał,

Sanhen Jakub,

Stachoń Maciej,

Wygonowski Szymon

1 miejsce w finałach miejskich

2 miejsce w zawodach rejonowych

4

LO

Sztafetowe biegi przełajowe- dziewczęta

Ściuk Daria 1e

Hajduk Aleksandra 1e

Szlachta Natalia 1e

Liberkowska Julia 1a

Patałąg Julia 1c

Kyzioł Klaudia 1c

Majcher Aleksandra1c

1 miejsce w finałach miejskich

1 miejsce w zawodach rejonowych

XIII miejsce Finały Wojewódzkie

5

LO

Mały Memoriał Jerzego Chromika – chłopcy

Błotko Jacek,

Demitraszek Michał,

Humski Bartosz,

Jarosz Patryk,

Jochimczyk Grzegorz,

Kafel Kamil,

Majewski Konrad,

Matuszczyk Marek,

Raczek Jan,

Riedel Michał,

Stachoń Maciej,

Wilk Patryk,

Wygonowski Szymon

1 miejsce w finałach miejskich

6

LO

Mały Memoriał Jerzego Chromika – dziewczęta

Ściuk Daria 1e

Hajduk Aleksandra 1e

Szlachta Natalia 1e

Liberkowska Julia 1a

Patałąg Julia 1c

2 miejsce w finałach miejskich

7

LO

Tenis stołowy – chłopcy

Król Dawid,

Łuczak Jakub

1 miejsce w finałach miejskich

2 miejsce w zawodach rejonowych

8

LO

Tenis stołowy- dziewczęta

1 miejsce w finałach miejskich

1 miejsce w zawodach rejonowych

9

LO

Piłka ręczna – chłopcy

Bobek Michał,

Czyżyk Dominik,

Ćmielewski Wiktor,

Grasela Paweł,

Kafel Kamil,

Majewski Konrad,

Kilczan Aleksander,

Morawski Sebastian,

Olejnik Olaf,

Paluch Mateusz,

Riedel Michał,

Riedel Tomasz,

Ronsoszek Maksymilian, Stachoń Maciej,

Staśko Wojciech,

Wosiński Kacper,

Zych Dawid

1 miejsce w finałach miejskich

2 miejsce w zawodach rejonowych

10

LO

Piłka ręczna – dziewczęta

Tylkowska Natalia 2d

Lassok Dominika 2a

Bukowska Julia 2a

Hajduk Aleksandra 1e

Lodek Mariola 2a

Mazur Paulina 1e

Mozgol Wiktoria 2b

Pajka Sandra 2b

Siegmunt Karolina 2b

1 miejsce w finałach miejskich

11

LO

Koszykówka – chłopcy

Błotko Jacek,

Bobek Michał,

Gębal Jan,

Grasela Paweł,

Hornik Jacek,

Jarosz Patryk,

Kilczan Aleksander,

Morawski Sebastian,

Myszor Bartosz,

Osmelak Sebastian,

Płucieńczak Paweł,

Riedel Michał,

Stachoń Maciej,

Strzelecki Wiktor,

Wosiński Kacper

1 miejsce w finałach miejskich

2 miejsce w finałach rejonowych

12

LO

Koszykówka – dziewczęta

Tylkowska Natalia 2d

Lassok Dominika 2a

Bukowska Julia 2a

Hajduk Aleksandra 1e

Lodek Mariola 2a

Mazur Paulina 1e

Mozgol Wiktoria 2b

Pajka Sandra 2b

Siegmunt Karolina 2b

2 miejsce w finałach miejskich

13

LO

Siatkówka – chłopcy

Błotko Jacek,

Czyżyk Dominik,

Demitraszek Michał,

Gajda Mateusz,

Gębal Jan,

Grasela Paweł,

Hornik Jacek,

Jarosz Patryk,

Kilczan Aleksander,

Kupich Michał,

Ryś Krystian,

Stachoń Łukasz,

Stachoń Maciej,

Wosiński Kacper,

Wygonowski Szymon,

Zych Dawid

3 miejsce w finałach miejskich

14

LO

Siatkówka – dziewczęta

Bukowska Julia

Głowania Maja

Gaździk Emilia

Maślanka Hanna

Gonera Natalia

Ściuk Daria

2 miejsce w finałach miejskich

15

LO

Piłka nożna

Czyżyk Dominik,

Gajda Mateusz,

Godula Miron,

Humski Bartosz,

Jarosz Patryk,

Jochimczyk Grzegorz,

Kupich Michał,

Majewski Konrad,

Morawski Sebastian,

Stachoń Maciej,

Wygonowski Szymon

2 miejsce w finałach miejskich

16

LO

Siatkówka plażowa – chłopcy

Błotko Jacek,

Demitraszek Michał,

Grasela Paweł,

Jarosz Patryk,

Kupich Michał,

Ryś Krystian,

Witański Grzegorz

1 miejsce w finałach miejskich

2 miejsce w zawodach rejonowych

17

LO

Siatkówka plażowa – dziewczęta

Bukowska Julia 2a

Tylkowska Natalia 2d

Ściuk Daria 1e

1 miejsce w finałach miejskich

3 i 4 miejsce w zawodach rejonowych

18

LO

Turniej miejski szkół ponadpodstawowych w szachach finał miejski Palka Aleksandra 1d

Gembal Jan

I miejsce