Kościuszko

NPRCz

13 maja 2018

W roku 2017/2018 zakupiono do biblioteki szkolnej książki o wartości 15 000 zł. Fundusze na zakup nowości wydawniczych uzyskano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapytaj bibliotekarza o nowości! :)

100% zdawalność w Kościuszce!

1 października 2017

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Osiągnięcia w roku 2015/2016

Osiągnięcia gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016

Liczba porządkowa Nazwa konkursu/olimpiady Opiekun

Uczniowie biorący udział

Osiągniecie

Języki obce

1

Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego Joanna Budzyń Olga Gładki 3ag

Emilia Ślązak 3ag

Laureatki

2

VII Konkurs Kompetencji Językowych z Języka Francuskiego Renata Mońka Weronika Dobrowolska 3ag I Miejsce

3

Konkurs „ Gimnazjalista Tłumaczy” Renata Mońka Paulina Surma 3ag, Karolina Dądela 3ag, Weronika Dobrowolska 3ag, Maria Berek 3ag II Miejsce

III Miejsce

1 Wyróżnienie

2 Wyróżnienie

4

VI Wojewódzki Konkurs Języków Romańskich Renata Mońka Weronika Dobrowolska 3ag II Miejsce

Przedmioty ścisłe

5

Konkurs Przedmiotowy z Matematyki Krystyna Rusin Karolina Dądela 3ag Finalistka

6

Konkurs Przedmiotowy z Chemii Maria Paluch Paweł Witkowicz 3ag

Julia Adamiuk 3ag

Emilia Ślęzak 3ag

Katarzyna Sielska 3ag

Piotr Lisowski 2ag

Filip Roik 2ag

Laureat

Finalistka

II etap

II etap

Laureat

Finalista

7

Konkurs Przedmiotowy z Fizyki Grzegorz Gadomski Paweł Witkowicz 3ag Finalista

8

Konkurs Przedmiotowy z Biologii Iwona Maślorz Julia Adamiuk 3ag Finalistka

9

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów Janusz Jach Michał Cieplok 2ag II etap

10

Konkurs Geograficzny „ Geo- Planeta” Fryderyk Karwicki Zofia Bieńkowska 3ag

Paulina Surma 3ag,

Karolina Dądela 3ag

Filip Roik 2ag

Bartosz Major 2ag

Wyróżnienia

Udział

11

Kuratoryjny Konkurs o Chorwacji Fryderyk Karwicki Oskar Kowalski 3ag,

Karolina Dądela 3ag,

Julia Zając 3ag,

Katarzyna Sielska 3ag, Krzysztof Łęczycki 3ag

Udział w finale ( 7 miejsce)

12

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny \ „ e Umiejętności przepustka do…”\ Janusz Jach Julia Zając 3ag Wyróżnienie

13

Międzynarodowy konkurs matematyczny „ Kangur” Agnieszka Żmuda

Krystyna Rusin

Kacper Dądela 1ag

Piotr Kotula 1ag,

Natalia Pająk 1ag,

Maciej Wójcik 1ag,

Paweł Witkowski 3ag,

Karolina Dądela 3ag

Laureat

Wyróżnienia

14

Polsko-ukraiński konkurs fizyczny „ Lwiątko” Grzegorz Gadomski Kacper Dądela 1ag,

Wojciech Lipnicki 1ag,

Karolina Dądela 3ag

Tytuł” Kaon”

Tytuł” Taon”

Tytuł” Taon”

15

Międzynarodowy Konkurs Multimedialny z Przedmiotów Przyrodniczych Maria Paluch

Iwona Maślorz

Maria Berek 3ag,

Ada Furmaniak 3ag, Oskar Kowalski 3ag,

Julia Kawa 3ag

II Miejsce

II Miejsce

III Miejsce

III Miejsce

Przedmioty humanistyczne i artystyczne i inne

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Literaturze Agnieszka Wachel Karolina Szymańska 2ag II etap

16

Rejonowy Konkurs Recytatorski Twórczości Pisarzy Śląskich „ Szelest mijanego czasu” Agnieszka Wachel Anna Rojczyk 1ag III Miejsce

17

Konkurs Przedmiotowy z Historii Sylwia Plewa Karolina Dądela 3ag II etap

18

Ogólnopolski Konkurs „ Moje bezpieczne wakacje 2015” Janusz Jach Oskar Kowalski 3ag II Miejsce

19

IX Ogólnopolski Konkurs Filmowy „ Wylęgarnia” kat . film Alicja Jeż Krzysztof łęczycki 3ag,

Monika Berek 3ag,

Julia Zając 3ag,

I Miejsce

20

Ogólnopolska Gimnazjalna Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie Sylwia Plewa Marcin Fic 3ag Laureat

21

Konkurs Miejski o Witoldzie Pileckim Sylwia Plewa Zofia Szakowska 1ag III Miejsce

22

Konkurs „ Mysłowice mają talent” Bruno Turek 1ag III

Miejsce

23

II Edycja Konkursu Zadbajmy o wodę na wsi w kategorii: Najlepsza fotografia pt. Moja wieś nad wodą. Agnieszka Wachel Oskar Kowalski 3ag Wyróżnienie

24

Konkurs Plastyczny i Fotograficzny Moje Miasto Katowice Agnieszka Wachel Oskar Kowalski 3ag III Miejsce

25

Wojewódzki Konkurs Artystyczny Sztuka cenniejsza niż złoto Agnieszka Wachel Julia Kawa 3ag I Miejsce

 

 

Osiągnięcia liceum w roku szkolnym 2015/2016

Liczba porządkowa Nazwa konkursu/olimpiady Opiekun

Uczniowie biorący udział

Osiągniecie

Języki obce

1

Olimpiada Języka Angielskiego Marta Ptak

Urszula Garbela

Bartosz Strzelecki 3b

Julia Uzdowska 2c

II etap

II etap

2

Konkurs Szkoły Językowej Wieża Babel „ Cudownie rozwiązujemy języki” Ewa Groszek Marlena Klonecka 2b III Miejsce

3

Rejonowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Ewa Groszek Marlena klonecka 2b,

Agata Głos 2b

III Miejsce

4

Konkurs Języka Angielskiego FOX Urszula Garbela Julia Uzdowska 2c Wynik Bardzo Dobry

5

Konkurs recytatorski w Języku angielskim „ Szekspiriada” Joanna Budzyń Tomasz Kies 1c Wyróżnienie

Przedmioty ścisłe

6

Analityk Danych” Konkurs Wojewódzki org. Przez Uniwersytet Ekonomiczny i PTS Agnieszka Żmuda Anna Kramarczyk 3b, Aleksandra Niemczyk 3b, Paweł Pientka 3b II Miejsce

7

Międzynarodowy konkurs matematyczny „ Kangur” Krystyna Rusin Filip Popiel 2c Wyróżnienie

Przedmioty humanistyczne i artystyczne i inne

8

Ogólnopolski Konkurs „ Szkoła na Czasie”- e-podręczniki w klasie. Sylwia Plewa Małgorzata Hermansa 1d

Katarzyna Andrzejewska 1d

Aleksandra Abramska 1d

Dominika Kobryńska 1d

Paulina Cieślak 1d

Marek Lassok 1d

III Miejsce

9

Konkurs na plakat do filmu „ Gwiezdne Wojny”zorganizowany przez American Corner – UŚ w Katowicach Małgorzata Gawin Wiktoria Fik 2a

Sonia bania 2a

Daniel Nowak 2a

II Miejsce

10

Rejonowy Konkurs recytatorski Twórczości Pisarzy Śląskich Dorota Konieczny- Simela Dominika Stencel 3c I Miejsce

11

Olimpiada Artystyczna Agnieszka Wachel Paweł Pientka 3b Finalista

12

Wojewódzki Konkurs o Powstaniach Śląskich „ Klasówka powstańcza” Sylwia Plewa Natalia Szymańska 1e Finalistka

13

IX Ogólnopolski

Konkurs Filmowy „ Wylęgarnia” kat. muzyka filmowa

Alicja Jeż Artur Mendera 1d Wyróżnienie

14

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Janusz Jach Drużyna: Katarzyna Hachoł 2c, Zuzanna Paluch 2c, Katarzyna Olej 2b, Natalia Szkop 2b, Kamila Grzega 2b, Michał Wójcik 2b I Miejsce

15

Miejski Turniej Pierwszej Pomocy Janusz Jach Katarzyna Hachoł 2c, Katarzyna Olej 2b, Natalia Szkop 2b II Miejsce

16

Konkurs „ Mysłowice mają talent” Natalia Szymańska I Miejsce