Kościuszko

NPRCz

13 maja 2018

W roku 2017/2018 zakupiono do biblioteki szkolnej książki o wartości 15 000 zł. Fundusze na zakup nowości wydawniczych uzyskano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapytaj bibliotekarza o nowości! :)

100% zdawalność w Kościuszce!

1 października 2017

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Osiągnięcia w roku 2012/2013

OSIAGNIĘCIA GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

LP. Nazwa Konkursu Opiekun Uczniowie biorący udział Osiągnięcie

PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE

1. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z J. Polskiego Renata Michno Hanna Gomułka 1ag Laureatka
2. Międzyszkolny Konkurs Twórczości Własnej – Kategoria Literacka Renata Michno Małgorzata Szczepanek 1ag I Miejsce
3. Międzyszkolny Konkurs „ W kręgu przyjaciół noblistów” Renata Michno

Agnieszka Wachel

Hanna Gomułka 1ag,

Piotr Kasprzyk 1ag,

Katarzyna Hachoł 2ag

III Miejsce drużyna
4. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z wiedzy o Społeczeństwie Anna Anton Alicja Klinke 3ag Finalistka
5. Festiwal Twórczości Własnej Katarzyna Skulska Dorota Juszczyk 3ag I Miejsce
6. Rejonowy Konkurs „Wiedzy o Antyku” Anna Anton Małgorzata Szczepek 1ag,

Marta Jankowska 1ag

I Miejsce
7. Festiwal Kultury Młodzieżowej w Mysłowicach (kategoria- poezja śpiewana) Renata Michno Małgorzata Waniek 2ag I Miejsce
8. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „ Złap promyk słońca” Katarzyna Skulska Dorota Jaszczak 3ag I Miejsce
9. Literacki Turniej Walentynkowy w Gimnazjum nr3 Magda Pyrr Alicja Klinke 3ag, Magdalena Garus 3ag,

Natalia Zaworal 3ag

II Miejsce
10. Konkurs Literacki „ Tolkienada” Magda Pyrr Małgorzata Szczepek 3ag

Marta Jankowska 3ag

II Miejsce

PRZEDMIOTY ŚCISŁE

1. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki Agnieszka Żmuda,

Krystyna Rusin

Karol Kwapich 3ag,

Wojciech Mądry 3ag

Laureat

Finalista

2. Konkurs „ Nudna Matematyka” Krystyna Rusin

 

Agnieszka Żmuda,

 

Maria Paluch

Krystyna Rusin

Grzegorz Żmuda 2ag

 

Katarzyna Baluch 2ag,

Maciej Ślązak 1ag, Marta Glanowska 1ag, Karol Krzywoń 1ag ,

Filip Popiel 2ag.

Finalista

 

 

Półfinaliści

3. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii Maria Paluch Magdalena Sosnowska 2ag

Aleksandra Kozera 2ag,

Magdalena Wrona2ag ,

Patrycja Grabolus 3ag ,

Karol Kwapich 2ag ,

Filip Popiel 2ag,

Bartosz Magosz 3ag ,

Wojciech Kołodziej 3ag

Kwalifikacja do II etapu

Laureaci

Finaliści

4. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii Iwona Maślorz Wojciech Kołodziej 3ag,

Maciej Król 2ag,

Aleksandra Kozera 2ag, Karolina Jamrozy 2ag

Kwalifikacja do II etapu

Finaliści

5. Konkurs „ Z Biologią za Pan Brat” Iwona Maślorz Ewa Skolomowska 3ag,

Karolina Gawarzewska 3ag

Kwalifikacja do II etapu
6 Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii Fryderyk Karwicki Wojciech Kołodziej

3ag,

Aleksandra Kozera 2ag

Kwalifikacja do II etapu
7. Miejski Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Drogowym Janusz Jach Karol Kwapich 2ag

Katarzyna Hachoł 2ag

Małgorzata Waniek 2ag

III Miejsce
8. Międzyszkolny Konkurs Multimedialny Fryderyk Karwicki Katarzyna Hanik 3ag,

Magdalena Garus 3ag,

Hanna Gumółka 1ag

II Miejsce

III Miejsce

9. Konkurs Matematyczny „Kangur” Maria Paluch

Krystyna Rusin

Agnieszka Żmuda

Marek Slązak 1ag,

Tomasz Siwiec 1ag,

Jakub Snarski 1ag, Michał Kotula 1ag

Karol Kwapich 2ag,

Filip Popiel 2ag,

Grzegorz Żmuda 2ag

Wojciech Mądry 3ag,

Bartosz Magosz 3ag

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

10. Konkurs Ekologiczny „ Śmieciowy zawrót głowy” Iwona Maślorz Maciej Król 2ag,

Hanik Katarzyna 3ag’

Natalia Zaworal 3ag

I Miejsce

JĘZYKI OBCE

1. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego Barbara Dądela,

 

Urszula Garbela,

Tomasz Sikora 1ag

Bartosz Magosz 3ag, Julianna Idziak 3ag Natalia Zaworal 3ag, Magdalena Nowak2ag, Justyna Nowak 2ag, Karolina Gowarzewska 3ag,

Zuzanna Cabaj 2ag, Katarzyna Hanik 2ag,

Ewa Skolmowsa 3ag

Bartosz Strzelecki 3ag,

Kwalifikacja do II etapu

Laureat

2. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego Joanna Stachoń,

Monika Kubica

Piotr Kasprzyk 1ag, Katarzyna Hanik 2ag, Julianna Idziak 3ag Kwalifikacja do II etapu
3. Międzyszkolny Konkurs „ Gimnazjalista Tłumaczy” z J.niemieckiego Joanna Stachoń Katarzyna Hanik 2ag I Miejsce
4. Międzyszkolny Konkurs „ Gimnazjalista Tłumaczy” z j.francuskiego. Renata Mońka Natalia Zaworal 3ag

Klaudia Wicher 2ag

II Miejsce

Wyróżnienie

5. V Konkurs Języka Francuskiego dla Gimnazjum Renata Mońka Paweł Rogalski 3ag II Miejsce
6. Miejski Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Urszula Garbela Dorota Jaszczak 3ag, akompaniament Ewa Skolmowska 3ag I Miejsce
7. Ogólnopolski Konkurs Języka angielskiego FOX Urszula Garbela Bartosz Strzelecki 3ag,

Aleksandra Kozera 3ag

Nagroda II Stopnia

Nagroda II Stopnia

 

OSIĄGNIĘCIA LICEUM W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Lp Nazwa Konkursu Opiekun Uczniowie biorący udział Osiągnięcie

PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE

1. Sejm Dzieci i Młodzieży XIX Edycja/ Konkurs Ogólnopolski Sylwia Plewa

Dorota Simela

Aleksandra Targosz 1d,

Klaudia Wicher 1d

Laureatki
2. Międzyszkolny Konkurs Twórczości Własnej – Kategoria Literacka Renata Michno Anna Smuda 1c

Laura Musiał 3f

II Miejsce

III Miejsce3.

3. VIII edycja Konkursu Historyczno-literackiego org. przez Stowarzyszenie NZS 1980 pod patronatem Wojewody Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty Irena Woźniak Paweł Banasik 3e Laureat
4. Europejczyk w Metropolii Silesia. Konkurs Wojewódzki.

Europejczyk w Metropolii Silesia. Konkurs Wojewódzki. II edycja

Sylwia Plewa

Katarzyna Kurlandt

Paulina Piechówka 3a

Patrycja Sałek 3a

Kornelia Klekot 2e,

Paulina Stępkowska 2e,

Laureatki

Laureatki

5. Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Sylwia Plewa

Katarzyna Kurlandt

Aleksandra Targosz 1d, Anna Stęchły 1a,

Agnieszka Kwarciak 1d,

Dorota Żak 1c

Kamila Misiarczyk 2e, Michał Wilk 2e

Laureatki

Udział w II Etapie

6. Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce Katarzyna Kurlandt Anna Szymańska 2b,

Michał Wilk 2e

Udział w II Etapie
7. Festiwal Twórczości Własnej Katarzyna Skulska Karolina Kowalska 1e I Miejsce
8. Festiwal Kultury Młodzieżowej w Mysłowicach (kategoria- poezja śpiewana) Renata Michno Emilia Marszałek 1c,

Aleksandra Płucieńczak 1c

I Miejsce
9. Międzyszkolny Konkurs Literacki Alicja Jeż Natalia Abramowicz 2b I Miejsce
10. Konkurs na Esej” To wolność decyduje o tym kim jest człowiek” Alicja Jeż Natalia Abramowicz 2b Wyróżnienie
11. Ogólnopolski Badawczy Konkurs Historyczny „ Historia Bliska” Sylwia Plewa Anna Stęchły 1a,

Adrian Pajka 1a,

Anna Smuda 1c,

Emilia Marszałek 1c

Wyróżnienie II Stopnia

PRZEDMIOTY ŚCISŁE

1. Olimpiada z Biologii Iwona Maślorz Eliza Zawartka 2c,

Martyna Kopeć 2c

Kwalifikacja do II etapu
2. Matematyka dla Wszystkich. Konkurs pod patronatem Politechniki Sląskiej Krystyna Rusin Alicja Turek 3c

Zuzanna Flak 3e

Anna wrona 3c

Laureatka

Wyróżnienia

3. Regionalny Konkurs „ Randka z Chemią” Maria Paluch Adam Wach 1c,

Piotr Hibszer 1c

Lauretat- I Miejsce

Lauretat- IV Miejsce

4. Konkurs Matematyczny „ Kangur” Krystyna Rusin Adam Wach 1c,

Maciej Kubowicz 2b

Wyróżnienie
5. Miejski Konkurs ekologiczny „Śmieciowy zawrót głowy” Lucyna Westenholc

Iwona Maślorz

Angelika Tymcio 1e

Adam Wach 1c,

Piotr Hibszer 1c,

Dorota Żak 1c

I Miejsce

I Miejsce

6. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKOPLANETA Lucyna Westenholc

Iwona Maślorzx

Agnieszka Hilaszek 1e

Martyna Kopeć 2c

Wyróżnienie

Wyróżnienie

7. Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Barbara Boroń Miłosz Grobelny Wyróżnienie

JĘZYKI OBCE

1. Wielki Test Języka Angielskiego” org. przez szkołę językową Wieża Babel Ewa Groszek Weronika Bortel 2a I Miejsce
2. 10TH English Days – Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych Sylwia Dudek

Ewa Groszek

Marta Ptak

Sylwia Dudek

Michalina Bartnicka

Weronika Bortel 2a

Anna Wleklińska 2a

Marta Zegarek 1d

Anna Ambroż 1d

Dominika Błotko 1e, Weronika Harbuz 1e

I Miejsce

II Miejsce

III Miejsce

3. Olimpiada z j. niemieckiego Monika Kubica Nicole Matzek 3a Kwalifikacja do II etapu
4. Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych organizowany przez Instytut Filologii Germańskiej US Joanna Stachoń

Monika Kubica

Anna Stęchły 1a

Marta Zegarek 1d

III Miejsce

IV Miejsce

5. Konkurs „ Mysłowice rozwiązują język angielski” Ewa Groszek Weronika Bortel 2a

Jakub Chrzan 2a

I Miejsce

II Miejsce ( przy tej samej liczbie punktów)