Kościuszko

Życzenia świąteczne

24 grudnia 2020

Święto Edukacji Narodowej

13 października 2020

Matura 2020

18 sierpnia 2020

Brawo!

12 listopada 2019

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

Z wizytą w Niemczech

30 kwietnia 2015

Od 14. do 18. kwietnia 2015r. 15-osobowa grupa uczniów naszego Lieceum/ I Liceum Ogólnokształcącego z Mysłowic gościła u niemieckich uczniów ze szkoły Georg-Kerschensteiner-Schule z Muhlacker.

Młodzież I LO przybyła do Niemiec wraz z opiekunami: dyrektorem szkoły mgr inż. Ewą Świątkowską oraz nauczycielami języka niemieckiego- mgr Moniką Kubicą i angielskiego- Martą Ptak.

Wizyta odbyła się w ramach wymiany uczniów I Liceum Ogólnokształcącego i szkoły z Muhlacker. W czasie pobytu w Niemczech polscy goście zostali na dwa dni zakwaterowani w schronisku młodzieżowym w Stuttgarcie, zwiedzili zabytki miasta między innymi stary zamek czy Archiwa Państwowe. Kolejne dni pobytu młodzież spędziła u rodzin goszczących.

Czwarty dzień upłynął młodzieży obu szkół na pracy nad projektem „Porównanie systemów rządzenia w Polsce i w Niemczech” oraz nad jego prezentacją. Tego samego dnia uczniowie zwiedzili Urząd Starosty Pforzheim oraz wystawę biżuterii w „Schuckmuzeum”. Wizyta zakończyła się w sobotę, przylotem do Polski z lotniska w Stuttgarcie.

Spotkanie to z całą pewnością wpłynęło na zbliżenie pomiędzy młodymi pokoleniami Niemców i Polaków, których połączyły wspólna praca, przeżycia, zabawa, a może i przyjaźnie. Wyjazd uczniów do Niemiec został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.


-- Powrót do poprzedniej strony --