Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

XXIII edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży

5 kwietnia 2017

W bieżącym roku szkolnym odbywa się już XXIII edycji projektu „Sejm Dzieci i Młodzieży”. Jest to ogólnopolska akcja, która propaguje parlamentaryzm wśród młodzieży gimnazjalnej  i licealnej od 1994 roku. Uczniowie z 230 najlepszych zespołów z całej Polski zasiądą 1 czerwca w sali plenarnej  Sejm RP. Uczennice naszej szkoły – Dominika Kobryńska oraz Wiktoria Stolorz postanowiły wziąć udział w tegorocznej edycji, której temat brzmi następująco: Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej.
W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta, dnia 30 marca 2017 r. przedstawiły zgromadzonym tam Władzom miasta oraz Radnym Mysłowic pomysł nazwania skweru mieszczącego się przy Szkole Podstawowej nr 6 w dzielnicy Brzęczkowice im. E. Witkowskiego, mysłowiczanina i wiceprezydenta miasta. Jest to jeno z zadań rekrutacyjnych.
Uczennice zaplanowały jeszcze wiele działań. Trzymamy za nie kciuki i życzymy sukcesu.

-- Powrót do poprzedniej strony --