Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Wykłady w Mysłowickim Ośrodku Kultury

24 marca 2015

23 marca uczniowie klas humanistycznych 1d i 2a wzięli udział w wykładach pt. Województwo śląskie w XX-leciu międzywojennym, które odbyła się w Mysłowickim Ośrodku Kultury, a zostały  zorganizowane przez Posła na Sejm RP Marka Wójcika.
Podczas konferencji odbyły się interesujące prelekcje, m.in. dra Miłosza Skrzypka pt. Spór o Górny Śląsk po I wojnie światowej i dra hab. Lecha Krzyżanowskiego o ustroju województwa śląskiego w latach 1922 – 1939. Uczniowie usłyszeli wiele niezwykle ciekawych informacji na temat burzliwej historii Górnego Śląska.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony itvm.pl

-- Powrót do poprzedniej strony --