Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Współpraca z Instytutem Filologii Słowiańskiej UŚ

30 października 2015

Znajomość języków obcych popłaca. Mając to na względzie grupa uczniów z klas: Id i IId chętnie przystąpiła do współpracy z Instytutem Filologii Słowiańskiej UŚ. 22.10.2015r. licealiści wzięli udział w obchodach Dni Języka Słowackiego. Wraz z nauczycielkami mgr Renatą Michno i mgr Barbarą Dądelą byli goszczeni w nowoczesnej siedzibie uniwersytetu przez dr hab. Mariolę Szymczak-Rozlach – slawistkę, która we współpracy z dr Andreą Goótšovą lektorką języka słowackiego i dr Sylwią Sojdą zorganizowała krótki kurs języka słowackiego, quiz o Słowacji połączony z promocją tego kraju i ofertą edukacyjną Instytutu Filologii Słowiańskiej. Uczniowie zainteresowali się nauką języka słowackiego, a także innymi językami słowiańskimi, np.: czeskim, serbskim, chorwackim. Uzyskali również informację na temat możliwości podjęcia pracy po studiach filologicznych. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Licealiści czekają na spotkanie z native speaker’emi wybranych języków słowiańskich w Kościuszce.


-- Powrót do poprzedniej strony --