Kościuszko

Brawo!

12 listopada 2019

Dziękujemy!

18 września 2019

W imieniu pani Katarzyny Waniczek i całej społeczności szkolnej, dziękujemy za pieniądze zebrane do puszek w trakcie zebrań z rodzicami. Dzięki Państwa hojności udało się uzbierać ponad 4600 zł. Cała kwota zostanie przekazana pani Katarzynie na rehabilitację jej syna Maksa Waniczka, który jest uczniem klasy IIID w naszej szkole.
Cieszymy się, że możemy liczyć na Państwa wsparcie!

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna “Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł “Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

Wizyta niemieckich uczniów w Mysłowicach

5 listopada 2019

Polsko- niemiecka wymiana szkolna- wizyta niemieckich uczniów
w Mysłowicach.
Od 20 do 25 października 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym
w Mysłowicach gościła 15 osobowa grupa niemieckich uczniów ze szkoły z Mühlacker. Młodzież przybyła wraz z opiekunami: Rebekką Munker oraz Alexandrem Keckiem. Z polskiej strony w wymianie uczestniczyła 15 osobowa grupa uczniów klas II i III Liceum Ogólnokształcącego, wicedyrektor I LO Marta Drewnicka oraz nauczyciele: Joanna Stachoń i Monika Kubica.
Grupa uczniów niemieckich i polskich uczestniczyła w wycieczce do Krakowa, podczas której zobaczyła Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę , Kościół Mariacki oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. W czwartek młodzież zwiedziła także Muzeum Auschwitz- Birkenau.
Podczas pobytu w Mysłowicach goście odwiedzili Urząd Miasta Mysłowice, w którym zostali przyjęci przez I Zastępcę Prezydenta Miasta Wojciecha Chmiela . Młodzież zwiedziła również Urząd Marszałkowski w Katowicach. Uczniowie szkoły z Niemiec byli podejmowani w domach polskich rodzin.
W trakcie spotkania w Polsce młodzież pracowała nad projektem „Mysłowice –moje miasto, Műhlacker – meine Stadt” . Wizyta zakończyła się w piątek i z całą pewnością wpłynęła na zbliżenie pomiędzy młodym pokoleniem Niemców i Polaków, których połączyły wspólna praca, przeżycia, zabawa a może i trwałe przyjaźnie. Międzynarodowa wymiana uczniów jest niezwykle interesującą i przynoszącą wiele pozytywnych efektów formą pracy z uczniami.
Spotkanie zostało dofinansowane z funduszu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 


 

 

-- Powrót do poprzedniej strony --