Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Wizyta Niemców

31 października 2017

Od 21 do 26 października 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących
w Mysłowicach gościła 15 osobowa grupa niemieckich uczniów ze szkoły z Mühlacker. Młodzież przybyła wraz z opiekunami: dyrektorem szkoły Rainerem Schorkiem, oraz nauczycielami: Rebbeką Munker i Alexandrem Keckiem. Z polskiej strony w wymianie uczestniczyła 15 osobowa grupa uczniów klas II i III Liceum Ogólnokształcącego, dyrektor ZSO Dorota Konieczny-Simela oraz nauczyciele: Joanna Stachoń i Monika Kubica.

Grupa uczniów niemieckich i polskich uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Krakowa, podczas której zobaczyła Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę, Collegium Maius i Kościół Mariacki. Zwiedziła także Muzeum Auschwitz- Birkenau.

Podczas pobytu w Mysłowicach goście odwiedzili Urząd Miasta Mysłowice, w którym zostali przyjęci przez Wiceprezydenta Miasta Mysłowice. Byli podejmowani również w domach polskich rodzin.

W trakcie spotkania w Polsce młodzież pracowała nad projektem „Mysłowice –moje miasto, Műhlacker – meine Stadt” . Wizyta zakończyła się w czwartek i z całą pewnością wpłynęła na zbliżenie pomiędzy młodym pokoleniem Niemców i Polaków, których połączyły wspólna praca, przeżycia, zabawa a może i trwałe przyjaźnie.

Spotkanie zostało dofinansowane z funduszu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.


-- Powrót do poprzedniej strony --