Kościuszko

Życzenia świąteczne

24 grudnia 2020

Święto Edukacji Narodowej

13 października 2020

Matura 2020

18 sierpnia 2020

Brawo!

12 listopada 2019

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

Wizyta Niemców

31 października 2017

Od 21 do 26 października 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących
w Mysłowicach gościła 15 osobowa grupa niemieckich uczniów ze szkoły z Mühlacker. Młodzież przybyła wraz z opiekunami: dyrektorem szkoły Rainerem Schorkiem, oraz nauczycielami: Rebbeką Munker i Alexandrem Keckiem. Z polskiej strony w wymianie uczestniczyła 15 osobowa grupa uczniów klas II i III Liceum Ogólnokształcącego, dyrektor ZSO Dorota Konieczny-Simela oraz nauczyciele: Joanna Stachoń i Monika Kubica.

Grupa uczniów niemieckich i polskich uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Krakowa, podczas której zobaczyła Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę, Collegium Maius i Kościół Mariacki. Zwiedziła także Muzeum Auschwitz- Birkenau.

Podczas pobytu w Mysłowicach goście odwiedzili Urząd Miasta Mysłowice, w którym zostali przyjęci przez Wiceprezydenta Miasta Mysłowice. Byli podejmowani również w domach polskich rodzin.

W trakcie spotkania w Polsce młodzież pracowała nad projektem „Mysłowice –moje miasto, Műhlacker – meine Stadt” . Wizyta zakończyła się w czwartek i z całą pewnością wpłynęła na zbliżenie pomiędzy młodym pokoleniem Niemców i Polaków, których połączyły wspólna praca, przeżycia, zabawa a może i trwałe przyjaźnie.

Spotkanie zostało dofinansowane z funduszu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.


-- Powrót do poprzedniej strony --