Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Wizyta na Wydziale Filologii UŚ

12 lutego 2020

31 stycznia br. 25-osobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich I LO wzięła udział w Dniu Otwartym Filologii Angielskiej UŚ. W programie wydarzenia znalazły się dwa wykłady („The Codes of Love and Their Technologies” oraz „Językoznawstwo korpusowe na tropie hitów muzycznych”), a także dwa bloki warsztatowe, w ramach których uczniowie sami wybierali interesujące ich zajęcia, m.in.: „The challenges of global marketing and advertising”, „Simultaneus interpreting in a nutshell”, „Linguistic and cultural phenomenon of the English YOU”, „Deseret, Jefferson, Transylvania and other lost states of the USA” oraz „Hangul, czyli alfabet koreański”. W przerwach między zajęciami na uczestników Dnia Otwartego czekały stoiska informacyjne prezentujące specjalności prowadzone w ramach kierunku filologia angielska. Oczywiście, nie zabrakło też czasu na spacer po samej uczelni.

Uczestniczący w Dniu Otwartym uczniowie I LO bardzo dobrze radzili sobie na zajęciach i wyróżnili się podczas prowadzonej w języku angielskim dyskusji. Być może nasi licealiści w przyszłości dołączą do grona studentów anglistyki UŚ?

 


-- Powrót do poprzedniej strony --