Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Warsztaty programowania robotów LEGO MINDSTORMS

7 kwietnia 2016

Klasa 2b wzięła dziś udział w warsztatach programowania robotów LEGO. Zajęcia przeprowadził pan Dawid Stojanowski z Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych z Katowic. Uczniowie zbudowali i zaprogramowali mobilne roboty, którym postawiono do wykonania zadania polegające na rozpoznaniu i omijaniu przeszkód. Roboty musiały też znaleźć wyjście z  labiryntu.

Z kolei uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wykładzie „Informatyk czyli kto”, który przedstawił specyfikę pracy „informatyka” i  różnorodność problemów z jakimi może mieć do czynienia w dynamicznie rozwijającym się cyfrowym świecie. Mieli okazję do zastanowienia się nad pytaniem: „czy informatyk to rzemieślnik, czy wizjoner?

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu INFOSTR@DA realizowango przez WSTI z Katowic.


-- Powrót do poprzedniej strony --