Kościuszko

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

Uczniowie z wizytą na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

19 grudnia 2015

16 grudnia 2015 roku klasa 2b oraz uczniowie z klas 2c i 2f realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym, wybrali się pod opieką Pani Krystyny Rusin i Pani Sylwii Kmity na Politechnikę Śląską do Gliwic.
Uczniowie wzięli udział w wykładzie Geometrie nieeuklidesowe,  prowadzonym przez dr Alicję Samulewicz  pracownika Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej.
Dzięki temu wykładowi uczniowie mieli okazję poznać inne, nieznane Im do tej pory oblicze matematyki. Młodzież dowiedziała się, że oprócz geometrii euklidesowej (o której uczą się w szkole) istnieją geometrie hiperbliczne, eliptyczne czy  Riemanna. W ujęciu tych geometrii istnieje np. trójkąt, który nie ma wierzchołków, prostą może reprezentować półokrąg czy suma kątów wewnętrznych w trójkącie może mieć więcej lub mniej niż 180 stopni.
Przy okazji wizyty w Gliwicach uczniowie odwiedzili również przepiękną Palmiarnię w tym mieście.


-- Powrót do poprzedniej strony --