Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Uczniowie z wizytą na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

19 grudnia 2015

16 grudnia 2015 roku klasa 2b oraz uczniowie z klas 2c i 2f realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym, wybrali się pod opieką Pani Krystyny Rusin i Pani Sylwii Kmity na Politechnikę Śląską do Gliwic.
Uczniowie wzięli udział w wykładzie Geometrie nieeuklidesowe,  prowadzonym przez dr Alicję Samulewicz  pracownika Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej.
Dzięki temu wykładowi uczniowie mieli okazję poznać inne, nieznane Im do tej pory oblicze matematyki. Młodzież dowiedziała się, że oprócz geometrii euklidesowej (o której uczą się w szkole) istnieją geometrie hiperbliczne, eliptyczne czy  Riemanna. W ujęciu tych geometrii istnieje np. trójkąt, który nie ma wierzchołków, prostą może reprezentować półokrąg czy suma kątów wewnętrznych w trójkącie może mieć więcej lub mniej niż 180 stopni.
Przy okazji wizyty w Gliwicach uczniowie odwiedzili również przepiękną Palmiarnię w tym mieście.


-- Powrót do poprzedniej strony --