Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Turniej Debat Historycznych

21 marca 2019

Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że drużyna naszego liceum w składzie: Adriana Zipper, Dariusz Wendreński, Szymon Turek i Kacper Pioskowik zakwalifikowała się do finału rozgrywek wojewódzkich w Turnieju Debat Historycznych.
15 kwietnia staniemy w do rywalizacji z IV LO im. S. Staszica w Sosnowcu, III LO im. S. Batorego w Chorzowie i Liceum Katolickim im. E. Szramka w Katowicach. Najlepsza drużyna będzie reprezentowała województwo śląskie w turnieju ogólnopolskim.

W rozgrywkach wojewódzkich wystartował także nasz drugi zespół- z klasy 1d w składzie: Paulina Szczepocka, Magdalena Guzikowska, Jakub Wójcicki i Wiktor Ćmielewski. Obie drużyny dzielnie stawiły czoła trudnym przeciwnikom.
Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia.
Opiekę merytoryczną nad zawodnikami pełnią nauczycielki historii- Katarzyna Kurlandt i Sylwia Plewa.

 


 

-- Powrót do poprzedniej strony --