Kościuszko

Brawo!

12 listopada 2019

Dziękujemy!

18 września 2019

W imieniu pani Katarzyny Waniczek i całej społeczności szkolnej, dziękujemy za pieniądze zebrane do puszek w trakcie zebrań z rodzicami. Dzięki Państwa hojności udało się uzbierać ponad 4600 zł. Cała kwota zostanie przekazana pani Katarzynie na rehabilitację jej syna Maksa Waniczka, który jest uczniem klasy IIID w naszej szkole.
Cieszymy się, że możemy liczyć na Państwa wsparcie!

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna “Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł “Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

“Top 10 Great Britons of All Time”

10 lutego 2020

“Top 10 Great Britons of All Time”
 
We wrześniu 2019 w ramach współpracy szkół w regionie, nauczycielki języka angielskiego: pani Marta Ptak (I LO im. Tadeusza Kościuszki) oraz pani Izabela Wesołek (SP nr 13) rozpoczęły długoterminowy projekt edukacyjny współpracy szkół i objęcie patronatem klas dwujęzycznych w SP nr 13 przez uczniów klasy językowej 1ag w I LO. Projekt jest podzielony na etapy i będzie trwał cały rok szkolny. Za nami trzeci etap projektu.
6 lutego 2020r. grupa uczniów z klasy 1ag w I LO uczestniczyła w prezentacji 10 projektów edukacyjnych, z których każdy przedstawiał ważną postać z historii i kultury Wielkiej Brytanii. Inspiracją do tematu projektu był ranking stworzony w 2002 roku przez BBC, który na podstawie ankiet wyłonił listę najwybitniejszych Brytyjczyków wszech czasów.
BBC wyemitowała również serię telewizyjnych programów publicystycznych pt. Great Britons, która składała się z 10 odcinków na temat postaci z pierwszej dziesiątki. Najwybitniejszymi Brytyjczykami wszech czasów zostali : Winston Churchill, Isambard Kingdom Brunel, Diana Spencer, Karol Darwin, William Szekspir, Isaac Newton, Elżbieta I , John Lennon, Horatio Nelson i Oliver Cromwell.
Temat projektu „10 Top Great Britons of all time” łączył wiedzę z historii, geografii, polityki, sztuki oraz z języka angielskiego. Cały projekt był opracowany i zrealizowany w języku angielskim.

-- Powrót do poprzedniej strony --