Kościuszko

Szczepienia przeciw COVID-19

26 sierpnia 2021

Informujemy, że w zakładkach UCZEŃ i RODZIC znajdują się informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Tajne Harcerstwo Krajowe- wykład pracowników IPN w Kościuszce

28 lutego 2019

Dnia 26 lutego odbył się w naszej szkole wykład zorganizowany we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej dla  klas humanistycznych.
Prelekcję Ryszarda Mozgola, Naczelnika Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach, pt. „Młodzież – Kontra. Konspiracja młodzieżowa na terenach województwa śląskiego w latach 1948-1956” wysłuchali uczniowie klasy 1d i 2d.W trakcie wystąpienia dokonano charakterystyki młodzieżowego oporu antykomunistycznego, funkcjonującego w latach 1945-1956 na terenie Górnego Śląska. Omówiono aktywność organizacji o charakterze harcerskim tworzonych na naszym terenie, formy ich działalności oraz struktury organizacyjne. Wszystkie te grupy zostały rozpracowane i rozbite przez miejscowy aparat bezpieczeństwa, a członkowie tych organizacji skazani na wieloletnie kary pozbawienia wolności.

Drugą część spotkania poprowadziła Pani Angelika Blinda, która przybliżyła uczniom historię działalności THK w Mysłowicach. Licealiści z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat działań swoich starszy kolegów, którzy uczęszczali do naszej szkoły w czasach PRL-u i walczyli o wolność myśli, sumienia i słowa.
Edukacyjne wykłady były częścią obchodów związanych z odsłonięciem tablicy upamiętniającej działalność THK w Mysłowicach.

-- Powrót do poprzedniej strony --