Kościuszko

Życzenia świąteczne

24 grudnia 2020

Święto Edukacji Narodowej

13 października 2020

Matura 2020

18 sierpnia 2020

Brawo!

12 listopada 2019

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

SUKCES HUMANISTÓW Z „KOŚCIUSZKI”

3 września 2017

 

Uczniowie klasy humanistycznej zostali  laureatami 8. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego oraz Muzeum Katyńskim.

    Zadaniem uczestników konkursu (uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) było stworzenie karty z albumu poświęconej jednej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Klaudia Sorek i Marcin Fic z klasy 2d przygotowali pracę upamiętniająca Jana Piątka- śląskiego policjanta, który zginął w Miednoje. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała nauczycielka historii, Sylwia Plewa.
  Komisja Konkursowa oceniając nadesłane prace brała pod uwagę m.in. stronę merytoryczną pracy, jej projekt graficzny, estetykę, ale również oryginalność pomysłu.   Do Instytutu Pamięci Narodowej wpłynęło 221 prac konkursowych.
    Nagrodą I stopnia, którą jest udział w wyjeździe edukacyjnym,  uhonorowano autorów najlepszych prac. Dodatkowo wyróżniono prace uczniów nagrodą II stopnia w postaci gier i publikacji IPN, które będą wręczone podczas uroczystego spotkania finałowego we wrześniu w Warszawie.
Klaudia Sorek i Marcin Fic – uczniowie klasy 2d w nagrodę wyjadą do Rumunii .  Trasa tegorocznego wyjazdu będzie wiodła śladami Polaków w Rumunii w latach II wojny światowej.  Wyjazd odbędzie się w dniach 22 września – 1 października 2017.
-- Powrót do poprzedniej strony --