Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Sukces gimnazjalistów w grze miejskiej

28 września 2016

 

23 września 2016 roku o godz. 11 rozpoczęła się gra historyczno- terenowa ” Powstania śląskie 1919-1921″. Uczniowie 13. szkół podstawowych i gimnazjów z Mysłowic i Katowic wystartowali w Historycznym Biegu Terenowym na terenie naszego miasta. Głównym celem gry było przybliżenie historii powstań śląskich oraz wskazanie jaką rolę odegrały w nich Mysłowice. 5-osobowe drużyny otrzymały dokładne wytyczne, mapy i wskazówki. Pokonanie pieszo kilku kilometrów, odpowiedź na pytania z zakresu historii powstań, wykonanie zadań sprawnościowych – pozwoliło dzieciom i młodzieży wykazać się wiedzą, inteligencją i sprawnością. Nikt więc nie błądził po omacku. Nikt też nie mógł zasłonić się niewiedzą, bo „w szkole o tym nie mówiono”. Tym większe uznanie dla pedagogów, którzy przygotowali dzieci i młodzież do startu. Ostatnie konkurencje rozgrywane w parku linowym, na strzelnicy ASG,  oraz finał całego biegu miał miejsce na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Nasi gimnazjaliści w składzie: 2ag- Kacper Dądela, Wiktor Ćmielewski, Wojciech Lipnicki, 3ag- Piotr Lisowski, Filip Roik pod opieką mgr A. Anton zdobyli III miejsce! GRATULACJE!


-- Powrót do poprzedniej strony --