Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Spotkanie z Olimpijką

9 grudnia 2016

7 grudnia w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z Olimpijką z Londynu i Rio de Janeiro – Justyną Święty. Lekkoatletka z Raciborza rozpoczęła cykl spotkań wybitnych sportowców z uczniami Kościuszki. Spotkanie było dedykowane klasie sportowej 1a liceum, ale wzięła w nim udział również klasa 2 gimnazjum oraz zainteresowane osoby. Wyświetlono prezentacje opisujące sylwetkę wicemistrzyni świata z Portland w sztafecie 4x400m, pokazano zdjęcia z zawodów i treningów. Pani Justyna na bieżąco opowiadała i komentowała wyświetlane slajdy, a uczniowie chętnie zadawali pytania. Na koniec można było sobie zrobić zdjęcie z Mistrzynią, dotknąć medale Mistrzostw Świata i Europy oraz obejrzeć album z Rio de Janeiro. To co uczniowie powinni wynieść ze spotkania to stwierdzenie, że najważniejszy w sporcie, w życiu czy w szkole jest „talent do ciężkiej pracy” bo to on determinuje sukces. Wkrótce następne spotkania z ciekawymi ludźmi sportu.


-- Powrót do poprzedniej strony --