Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

PROJEKT AIESEC – „World Talks”

9 marca 2015

W dniach od 1 marca do 8 marca 2015 uczestniczyliśmy w międzynarodowym projekcie GLOBAL CITIZEN MIDDLE & HIGH SCHOOLS organizowanym przez AIESEC Katowice Uniwersytet Ekonomiczny.

Nasza współpraca z AIESEC Katowice ma długoletnią tradycję. Do tej pory gościliśmy wolontariuszy z m.in. Brazylii, Chin, Włoch, Hiszpanii, Turcji, Gruzji, Ukrainy, Indii, Indonezji, Ukrainy, Egiptu i Bułgarii.

W trakcie trwania obecnego projektu w szkole odbywały się warsztaty językowe prowadzone przez wolontariuszy z Gruzji i Pakistanu. Tematy warsztatów to :The beauty of my country, The people who shaped my country, The magical world of my compatriots, Music and Dance in my country, Folk and fashion in my country.

Do udziału w tej edycji projektu zaprosiliśmy również uczniów szkół gimnazjalnych. Odwiedziło nas około dziewięćdziesięciu gimnazjalistów wraz z nauczycielami.

Dziękujemy Wam, że przyszliście do naszej pięknej szkoły i że wspólnie mogliśmy zwiedzać świat z językiem angielskim.

Dziękujemy również uczniom i rodzinom, które przyjęły studentów z Gruzji i Pakistanu za zaangażowanie i znaną na całym świecie polską gościnność.

Kolejną międzynarodową przygodę z językiem angielskim i z gośćmi z odległych krajów zorganizujemy w następnym roku szkolnym.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --