Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Obóz naukowy w Węgierskiej Górce

25 marca 2017

W dniach 20-24 marca grupa ponad 90 maturzystów uczestniczyła w obozie naukowym w Węgierskiej Górce. Pięć dni wypełnione było intensywnymi powtórkami z obowiązkowych przedmiotów maturalnych (j. polski, matematyka i j.obcy) oraz przedmiotów, które uczniowie zdają w zakresie rozszerzonym. Ponadto, młodzież uczestniczyła w próbnych egzaminach ustnych z języka polskiego i angielskiego. Aby zregenerować ciała i umysły po wielogodzinnej nauce, uczniowie relaksowali się podczas wieczornych rozgrywek sportowych.

Mamy nadzieję, że wielki trud włożony przez nauczycieli w przygotowanie obozu i prowadzenie na nim zajęć oraz zaangażowanie uczniów w uczestnictwo, przełoży się na wysoką zdawalność matury, czego im i ich nauczycielom życzymy!

 


-- Powrót do poprzedniej strony --