Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Nie panikuję – ratuję!

1 października 2015

W dniu 26 września 2015 r. w szkole zorganizowano akcję „Nie panikuję – ratuję!”, mającą na celu propagowanie wiedzy o skutecznym udzielaniu pierwszej pomocy. Przy współpracy ze środowiskiem lokalnym zostały przeprowadzone pokazy i praktyczne ćwiczenia resuscytacji dzieci i osób dorosłych. Grupa motocyklistów zaprezentowała metody ratowania osób, które zostały poszkodowane podczas wypadków drogowych. Prowadzący pokaz zwrócili szczególną uwagę na jakość kupowanych kasków i innych elementów ochronnych.

Dzięki współpracy z fundacją „Lotto – milion marzeń”, szkoła wzbogaciła się o zestaw fantomów do nauki resuscytacji, które będą wykorzystywane na lekcjach biologii, edukacji dla bezpieczeństwa i lekcjach wychowawczych.

Pokazy i ćwiczenia przeprowadzili:

mysłowiccy ratownicy WOPR  pod kierownictwem Pana Edmunda Rzymskiego,

 

ratownik Państwowego Pogotowia Ratunkowego, Pan Henryk Hachoł,

 

harcerze z 10 żeglarskiej drużyny harcerskiej hufca ZHP Katowice oraz grupa wolontariuszy fundacji „Lotto-Milion marzeń”.

 

Koordynatorem akcji z ramienia fundacji była Pani Izabela Domagała.

 

Dziękujemy!

 


-- Powrót do poprzedniej strony --