Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

Aktualności

Nasi licealiści w czołówce najbardziej usportowionych szkół na Śląsku!

4 września 2014

W zakończonej w czerwcu rywalizacji sportowej w ramach Letniej i Zimowej Licealiady Młodzieży  Szkolnej Województwa Śląskiego nasi licealiści zajęli wysokie, punktowane miejsca. Chłopcy najlepszy  wynik osiągnęli w piłce ręcznej – złoty medal – 32 punkty. W biegach przełajowych zdobyli – 18  punktów, w biegach na orientację – 16 punktów, a w lidze lekkoatletycznej 6 punktów. Łącznie  zdobyli 72 punkty, co dało im IV miejsce w klasyfikacji generalnej. Należy również dodać, że nasi   piłkarze ręczni wywalczyli brązowy medal w Finale Mistrzostw Polski „Licealiada 2014”.  Dziewczęta najlepiej zaprezentowały się w biegach na orientację – 22 punkty, tenisie stołowym – 18 punktów, biegach przełajowych – 14 punktów i lekkiej atletyce – 12 punktów. Razem zdobyły 66  punktów i zajęły w klasyfikacji generalnej V miejsce.

Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do tak wielkiego sukcesu sportowego serdecznie gratulujemy i w nowym roku szkolnym życzymy miejsca na podium.

Wyrazy uznania należą się również nauczycielom wychowania fizycznego.