Kościuszko

Życzenia świąteczne

24 grudnia 2020

Święto Edukacji Narodowej

13 października 2020

Matura 2020

18 sierpnia 2020

Brawo!

12 listopada 2019

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

Haruki Murakami w Dyskusyjnym Kole Filmowym

21 listopada 2016

Od września na terenie naszej szkoły działa Dyskusyjne Koło Filmowe, prowadzone przez mgr Renatę Michno. W trakcie spotkań, uczestnicy Koła prezentują wybrane przez siebie pozycje z literatury polskiej i światowej. Tematem pierwszego z nich była książka Murakamiego „Kafka nad morzem”, którą Jonasz Gajdzik, autor prezentacji zachwala słowami: ” jest to znakomita książka dla osób interesujących się kulturą Dalekiego Wschodu. Pozwala jeszcze głębiej wejść w kulturę japońską. Na przykład daje możliwość zrozumienia, jak istotne są dla Japończyków mitologiczne stworzenia. Zwierzęta pełnią funkcję pośredników pomiędzy światem żywych a umarłych, są łącznikami świata realistycznego ze światem metafizycznym. Po drugie utwór ten ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie jest pomostem pomiędzy kulturą orientalną
a europejską, ze względu na liczne nawiązania do twórczości Franza Kafki. Poza tym powieść napisana jest przystępnym językiem dla współczesnego, młodego odbiorcy. Akcja charakteryzuje się dynamicznością i nieoczekiwanymi, zaskakującymi wydarzeniami. Bohaterowie tekstu głęboko zapadają w pamięć. Na uwagę zasługuje również wprowadzenie przez autora pewnej dozy tajemniczości, która jest kolejną zaletą książki”.

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat książki:

 

murakami

-- Powrót do poprzedniej strony --