Kościuszko

Szczepienia przeciw COVID-19

26 sierpnia 2021

Informujemy, że w zakładkach UCZEŃ i RODZIC znajdują się informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Haruki Murakami w Dyskusyjnym Kole Filmowym

21 listopada 2016

Od września na terenie naszej szkoły działa Dyskusyjne Koło Filmowe, prowadzone przez mgr Renatę Michno. W trakcie spotkań, uczestnicy Koła prezentują wybrane przez siebie pozycje z literatury polskiej i światowej. Tematem pierwszego z nich była książka Murakamiego „Kafka nad morzem”, którą Jonasz Gajdzik, autor prezentacji zachwala słowami: ” jest to znakomita książka dla osób interesujących się kulturą Dalekiego Wschodu. Pozwala jeszcze głębiej wejść w kulturę japońską. Na przykład daje możliwość zrozumienia, jak istotne są dla Japończyków mitologiczne stworzenia. Zwierzęta pełnią funkcję pośredników pomiędzy światem żywych a umarłych, są łącznikami świata realistycznego ze światem metafizycznym. Po drugie utwór ten ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie jest pomostem pomiędzy kulturą orientalną
a europejską, ze względu na liczne nawiązania do twórczości Franza Kafki. Poza tym powieść napisana jest przystępnym językiem dla współczesnego, młodego odbiorcy. Akcja charakteryzuje się dynamicznością i nieoczekiwanymi, zaskakującymi wydarzeniami. Bohaterowie tekstu głęboko zapadają w pamięć. Na uwagę zasługuje również wprowadzenie przez autora pewnej dozy tajemniczości, która jest kolejną zaletą książki”.

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat książki:

 

murakami

-- Powrót do poprzedniej strony --