Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Mikołajki dla Przedszkola nr 13

10 grudnia 2016

7 grudnia po raz pierwszy gościliśmy z mikołajkowym przedstawieniem „Prezent na słowo honoru” w Centrali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach. Młodzież w składzie: Basia Ficek jako Puchatek, Ania Cyroń jako Prosiaczek, Weronika Wichary jako Kłapouchy, Olek Krawiec jako Królik, Natalia Szymańska jako Kangurzyca, Natalia Makselan jako Tygrysek oraz Gabrysia Hupert jako Maleństwo zaprezentowała dzieciakom z Przedszkola nr 13 historię nieroztropnej świątecznej obietnicy, jaką Puchatek złożył Prosiaczkowi. Narratorem w przedstawieniu była Emilia Opieka.

Po występie, zanim zaczęła się wspólna zabawa przy świątecznych piosenkach oraz zajadanie przygotowanych przez bibliotekarki łakoci, przedszkolaki mogły posłuchać piosenki z popularnej i lubianej bajki „Kraina Lodu” w wykonaniu Natalii Szymańskiej.

Była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wspólna inicjatywa w ramach współpracy biblioteki szkolnej z Centralą MBP.

Opiekunami grupy były panie: Magdalena Pyrr i Agnieszka Wachel.

 


Zdjęcia pochodzą z Facebooka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach.

 

-- Powrót do poprzedniej strony --