Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Mikołajki dla Przedszkola nr 12

13 grudnia 2016

12 grudnia część szkolnej grupy teatralnej gościła z mikołajkowym przedstawieniem w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach. Przedstawienie „Prezent na słowo honoru”, opowiadające o nieroztropnie złożonej przez Puchatka świątecznej obietnicy obejrzały dzieciaczki z Przedszkola nr 12 w Mysłowicach. Po zaprezentowaniu przygód zwierzątek ze Stumilowego Lasu, aktorzy uczestniczyli we wspólnej zabawie z przedszkolakami oraz zostali zaproszeni  na poczęstunek przygotowany przez panie bibliotekarki. Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentów, które tym razem wręczał Puchatek – Mikołaj. Przedstawienie odbyło się w ramach współpracy biblioteki szkolnej z Filią nr 7 i było już czwartą taką inicjatywą.

Jako zwierzątka ze Stumilowego Lasu wystąpili: Marysia Jamrozy jako Puchatek, Marta Warczek jako Prosiaczek, Julia Zając jako Królik, Kinga Kołodziej jako Kłapouchy, Marta Długajczyk jako Kangurzyca, Gabrysia Hupert jako Maleństwo oraz Marcin Ryński jako Tygrysek.  Bajkę jako narrator opowiadała Kasia Sielska.

Opiekunami grupy były panie Magdalena Pyrr i Agnieszka Wachel.

 


 

-- Powrót do poprzedniej strony --