Kościuszko

Brawo!

12 listopada 2019

Dziękujemy!

18 września 2019

W imieniu pani Katarzyny Waniczek i całej społeczności szkolnej, dziękujemy za pieniądze zebrane do puszek w trakcie zebrań z rodzicami. Dzięki Państwa hojności udało się uzbierać ponad 4600 zł. Cała kwota zostanie przekazana pani Katarzynie na rehabilitację jej syna Maksa Waniczka, który jest uczniem klasy IIID w naszej szkole.
Cieszymy się, że możemy liczyć na Państwa wsparcie!

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna “Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł “Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

MAMY POMYSŁ!

8 lipca 2019

I LICEUM CHCIAŁOBY NASADZIĆ DRZEWKA, KTÓRE POD OPIEKĄ UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW ROSŁYBY W SZKOLNYM OGRODZIE, BY POTEM, W RAZIE KONIECZNOŚCI ROZSADZAĆ JE W MIEŚCIE!

Od kilku lat, zarówno poprzedni jak i obecny dyrektor Zespołu Szkól Ogólnokształcących, borykała się z trudnościami wynikającymi z konieczności dokonania wycinki drzew zagrażających bezpieczeństwu korzystających z boiska szkolnego. Udało się wreszcie sfinalizować proces i …okazało się, że nasadzenie drzewek, których, co zrozumiałe w takich przypadkach, należy nasadzić w odpowiedniej ilości, to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych! Poszukiwanie rozwiązania doprowadziło do pomysłu utworzenia na terenie ogrodu I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki szkółki drzew. Kalkulacja jest prosta: nasadzenie drzewek o odpowiedniej średnicy wiąże się z kosztami, jeśli zadbamy o mniejsze sadzonki, to biorąc pod uwagę konieczną w mieście wycinkę, w skali kilku lat możemy zaoszczędzić jako miasto naprawdę duże pieniądze! Projekt, poza walorami ekonomicznymi ma też swoje walory dydaktyczne, bo o drzewa będą dbali uczniowie I LO. Teren zielony w liceum jest wystarczająco duży, należy przygotować podłoże i ogrodzić wybrany fragment oraz zadbać o monitoring.

Dyrektor Dorota Konieczny-Simela podjęła już rozmowy z Lasami Państwowymi oraz ZOMM. Szkoła, jak na wszystkie swoje projekty, szuka już wsparcia zewnętrznego, zwróci się do fundacji

i instytucji mających w swoim statucie działania proekologiczne i prywatnych darczyńców.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO WSPÓŁPRACY WSZYSTKICH, DLA KTÓRYCH WAŻNE SĄ DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE!

-- Powrót do poprzedniej strony --