Kościuszko

Szczepienia przeciw COVID-19

26 sierpnia 2021

Informujemy, że w zakładkach UCZEŃ i RODZIC znajdują się informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Lekcja pokazowa hokeja na trawie

7 grudnia 2015

W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa hokeja na trawie dla klasy 1c i 1f prowadzona przez trenera klubu UKS ORLĘTA SOSNOWIEC oraz naszą uczennicę kl. Ic Paulinę Jabłońską – zawodniczkę klubu HKS SIEMIANOWICZANKA.


Podczas dwóch godzin lekcyjnych uczniowie mogli zapoznać się z historią hokeja w Polsce, a także odbyć szybki kurs hokeja. Trzeba przyznać że mimo początkowych trudności każdemu szło naprawdę dobrze jak na pierwsze spotkanie z kijem.

Kilka słów o dyscyplinie:

Hokej na trawie jest dyscypliną olimpijską od 1908 roku, a od 1980 roku w Igrzyskach mogą uczestniczyć kobiety. Mecz rozgrywany jest w 11 osobowym (10 zawodników+bramkarz) składzie na boisku ze sztuczną trawa (wiosną, latem i jesienią) natomiast zimą gra się na hali w składzie 6 osobowym (5 zawodników+ bramkarz). W przeciwieństwie do hokeja na lodzie gra się piłką. Mecz składa się z dwóch 35-minutowych części z przerwą 5-minutową. Zabronione jest granie wypukłą częścią kija a także ciałem. Jedynie bramkarz ma prawo bronić ciałem. Obecnie w Polsce istnieje wiele klubów hokejowych, m.in. w Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Gliwicach, Tarnowskich Górach, Poznaniu, Brzezinach, Rogowie, Gąsawie, Wrocławiu, Gnieźnie.


-- Powrót do poprzedniej strony --