Kościuszko

Szczepienia przeciw COVID-19

26 sierpnia 2021

Informujemy, że w zakładkach UCZEŃ i RODZIC znajdują się informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Kształcenie pełne wyobraźni.

1 czerwca 2015

Niezmiernie miło nam poinformować, że nauczycielka historii, Pani Sylwia Plewa została laureatką ogólnopolskiego Konkursu DL-a Nauczycieli, który odbył się w ramach projektu realizowanego przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie p.n. „Kształcenie Pełne Wyobraźni – KPW”. Zadaniem konkursowym było stworzenie kursu e-learningowego dla szkół ponadgimnazjalnych. Materiały przygotowane przez Panią Sylwię Plewę uzyskały bardzo wysoką ocenę i zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu. Organizatorzy konkursu ufundowali nagrody dla szkół, w których pracują laureaci. Nasza placówka otrzymała m.in. tablicę interaktywną z rzutnikiem oraz system do testów z oprogramowaniem. Te cenne nagrody pozwolą na wdrożenie ciekawych metod prowadzenia zajęć na lekcjach historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Poszerzy się także grono uczniów, którzy już od ubiegłego roku szkolnego korzystają z platformy e-learningowej w naszej szkole nie tylko na lekcjach informatyki ale również na zajęciach z historii i wiedzy o społeczeństwie.
Jest to już kolejne wyróżnienie Pani Plewy. W 2013 roku została laureatką ogólnopolskiego konkursu na scenariusz lekcji historii, organizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie. Poprzedni sukces zaowocował wdrożeniem w mysłowickich szkołach projektu p.n. „Dobre Praktyki z Kościuszką”, który będzie kontynuowany w nowym roku szkolnym.

-- Powrót do poprzedniej strony --