Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Kościuszkowski Festiwal Nauki

22 października 2018

5 i 6 października 2018 w naszej szkole odbył się pierwszy Kościuszkowski Festiwal Nauki. W tych dniach odwiedziło nas około 500 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ( m.in. Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 16, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr1 , Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3). Zarówno nasi uczniowie jak i goście brali udział w warsztatach biologicznych: „Bananowy chirurg”, „Przez żołądek do serca” oraz „Co pływa w kropli wody?” oraz doświadczeniach chemicznych: „Wulkan chemiczny” i „Pasta dla słonia”. Odważni weszli do escape room- u biologicznego, matematycznego i języka angielskiego, a rządni rywalizacji sprawdzili się podczas konkursów i quizów językowych. Wielu uczniów wzięło udział w lekcji zumby i body ball oraz turnieju piłki nożnej. Po szkole krążyły zespoły biorące udział w podchodach geograficznych. Zainteresowani informatyką praktyczną poznali programowanie ARDUINO i robotów. Uczniowie chętnie relaksowali się podczas układania puzzli historycznych lub w salonie gier planszowych. Z zainteresowaniem oglądali program taneczno – wokalny „Szkolna miłość” oraz prezentacje koła filmowego i teatralnego. Wspólnie biliśmy rekord sudoku (aż 60 sztuk zostało dobrze wypełnionych, a to wcale nie było takie proste). Na zmęczonych tak wieloma atrakcjami uczniów czekały pieczone kiełbaski. Zapraszamy za rok

 


-- Powrót do poprzedniej strony --