Kościuszko

Życzenia świąteczne

24 grudnia 2020

Święto Edukacji Narodowej

13 października 2020

Matura 2020

18 sierpnia 2020

Brawo!

12 listopada 2019

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu

8 grudnia 2015

4 grudnia wczesnym rankiem grupa młodzieży pod opieką pań: Magdaleny Pyrr, Joanny Stachoń i Urszuli Garbeli oraz pana Grzegorza Gadomskiego, wyruszyła do Wiednia na bożonarodzeniowy jarmark. W planie wycieczki znalazły się: Ringstrasse – wspaniały bulwar wiedeński – okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, wozownia, w której mogliśmy podziwiać bogato zdobione królewskie karoce oraz oryginalny welon cesarzowej Sisi, Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz – wzorowany na Ratuszu w Brukseli, ulica Graben, Kärntnerstrasse – wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami, gotycka Katedra św. Szczepana (Stephansdom), słynąca ze swoich kolorowych dachówek, Opera  trzecia najważniejsza Opera po Metropolitan Opera i La Scali. Ponadto uczniowie mogli podziwiać eksponaty w Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Techniki oraz korzystać z interaktywnych atrakcji dostępnych w obu placówkach.

Zwiedzanie przeplatane było wizytami na bożonarodzeniowych jarmarkach usytuowanych w czterech miejscach, z uwzględnieniem tego największego, znajdującego się przed Ratuszem.

Wizytę w Wiedniu zakończyliśmy na historycznym wzgórzu Kahlenberg, z którego mogliśmy podziwiać przepiękną wieczorną panoramę miasta.

 

 


-- Powrót do poprzedniej strony --