Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie

3 grudnia 2016

2 grudnia grupa 50 uczniów pod opieką pań: M. Pyrr, J. Stachoń, A. Kaczmarzyk, R. Mońki i Pani Dyrektor D. Konieczny-Simeli zebrała się w środku nocy pod szkołą, by przemierzając autokarem pogrążone w śnie miasta, dotrzeć na jarmark bożonarodzeniowy do Berlina. Zanim ulice stolicy Niemiec rozbłysnęły milionami choinkowych światełek, grupa miała czas na zwiedzanie. W planie wycieczki znalazły się: Reichstag, wieża telewizyjna (368 m) z iglicą, widoczną z wielu miejsc w mieście, Kolumna Zwycięstwa oraz Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma I, zbombardowany podczas wojny, a obecnie rozbudowany o nowoczesną część, odcinającą odwiedzających od zgiełku miasta. W programie nie mogło zabraknąć Muru Berlińskiego, pod którym poznaliśmy historię najsłynniejszej ucieczki wykopanym tunelem. Jego najbardziej znany element – East Side Gallery, czyli fragment pokryty malowidłami i hasłami, oglądaliśmy z okien autokaru. Chwili odpoczynku uczestnicy zaznali w Muzeum Techniki, gdzie oprócz eksponatów, których nie można było dotykać, znajduje się część, w której, jak w Centrum Kopernika, można trochę poeksperymentować. Podczas wędrówki ulicami Berlina nie zabrakło również elementów poruszających każdego chociaż trochę wrażliwego człowieka: pomnika w postaci 2700 różnej wysokości betonowych prostopadłościanów, które symbolizują pomordowanych w trakcie wojny Żydów europejskich oraz tak zwanej Pustej Biblioteki, której puste regały, ukryte w ziemi za szybą, symbolizują spalone na rozkaz Hitera zbiory biblioteczne.

Wyprawa do Berlina zakończyła się zwiedzaniem wielkiego jarmarku na Alexanderplacu, które było okazją do przedświątecznych zakupów łakoci, ozdób choinkowych i prezentów, i to właśnie tam najbardziej czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


-- Powrót do poprzedniej strony --