Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

IV Rajd Kościuszkowski czyli „Wybieram Wędrowanie”- Babia Góra

25 września 2014

„Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha.” Jan Paweł II

 

24 września grupa 42 uczniów skoro świt spakowała plecaki i w towarzystwie pana F. Karwickiego i pań: M. Pyrr, G. Rosiak, J. Masoń – Budzyń, G. Gerlich – Piotrowskiej i pani przewodnik ruszyła zdobywać Babią Górę (1725 m.n.p.m.), zaliczaną do Korony Gór Polski.  Trasa wiodła czerwonym szlakiem od Przełęczy Krowiarki (1010 m. n.p.m.) przez: Sokolicę (1367 m. n.p.m.), Kępę (1521 m. n.p.m.), Gówniak (1617 m. n.p.m.) aż na Babią Górę (Diablak). Po krótkim odpoczynku, sesji zdjęciowej i podziwianiu pięknej panoramy Tatr, uczestnicy rajdu ruszyli dalej czerwonym szlakiem na Przełęcz Brona (1408 m.n.p.m.), a dalej do Schroniska na Markowych Szczawinach (1180 m.n.p.m.), skąd po posileniu się, ruszyli zielonym szlakiem do Zawoi Markowej, gdzie czekał autokar.

Do obejrzenia fotorelacji z wyprawy zapraszamy w szkolnej galerii, a na kolejny rajd – w maju lub czerwcu!

-- Powrót do poprzedniej strony --