Kościuszko

Biblioteka i strefa wypoczynku

18 września 2017

Jubileusz to dobra okazja, żeby, mobilizując naszych Absolwentów i Przyjaciół, pomyśleć o tym, by zostawić coś potomnym…Mamy pomysł na przeniesienie biblioteki szkolnej i stworzenie strefy wypoczynku dla młodzieży. Wszelkie środki zgromadzone podczas obchodów przeznaczymy na realizację tego projektu. Zapraszamy do wspÓłpracy! Prosimy o kontakt : jubileusz@kosciuszko.pl

Znak Jakości Szkoły 2016

28 czerwca 2016

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach znalazło się na pierwszym miejscu w Mysłowicach, wśród 100 najlepszych liceów w Województwie Śląskim oraz wśród 500 najlepszych Liceów Ogólnokształcących w Polsce, sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016.

Przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.

.

100% zdawalność w Kościuszce!

13 września 2015

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowy medal Mistrzostw Polski

4 czerwca 2014

Brązowy medal naszych chłopców w Finale Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej „Licealiada 2014”.

W dniach 1-2 czerwca na hali MOSiR Mysłowice rozegrano finałowe zawody Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Chłopców „Licealiada 2014”. Nasz zespół zagrał z powodzeniem o III miejsce w turnieju. Drużyna nasza wykazała się ogromną walecznością (rozgrywając 4 mecze w ciągu 2 dni), sprawiając dużo radości licznej grupie zgromadzonych na hali kibiców.

Aktualności

III miejsce w Polsce, w piłkę ręczną.

3 czerwca 2014

W dniach 1-2 czerwca na hali MOSiR Mysłowice rozegrano finałowe zawody Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Chłopców „Licealiada 2014”. W pierwszym dniu zawodów przeprowadzono mecze eliminacyjne. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach po 3 zespoły. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano 6 meczy i po pierwszym dniu zawodów klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Grupa I Grupa II

I miejsce – I LO Mysłowice I miejsce – I LO Końskie

II miejsce – ZSZ Przeworsk II miejsce – ZSP nr 1 Wągrowiec

III miejsce – ZS Rudka III miejsce – ZSZ Zawadzkie

W drugim dniu turnieju rozegrano mecze półfinałowe i finałowe. W półfinałach swoje mecze wygrały zespoły z Końskich i Wągrowca i to one spotkały się w meczu o I miejsce. Nasz zespół zagrał z powodzeniem o III miejsce w turnieju, pokonując zespół z ZSZ w Przeworsku. Drużyna nasza wykazała się ogromną walecznością (a był to 4 mecz w ciągu 2 dni) i pewnie pokonała zespół z Przeworska, sprawiając tym samym dużo radości licznej rzeszy zgromadzonych na hali kibiców.

Ostateczna klasyfikacja w turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce – I LO w Końskich

II miejsce – ZSP nr 1 w Wągrowcu

III miejsce – I LO Mysłowice

IV miejsce – ZSZ Przeworsk

V miejsce – ZSZ Zawadzkie

VI miejsce – ZS w Rudce

Podczas podsumowania turnieju puchary i nagrody wręczał uczestnikom Prezydent Miasta – Edward Lasok oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki – Ewa Świątkowska i Dyrektor MOSiR Mysłowice – Bartłomiej Gruchlik (współorganizatorzy turnieju). Nagroda dla najlepszego bramkarza turnieju trafiła do zawodnika z Mysłowic – Dawida Wilka. Drugie wyróżnienie indywidualne otrzymał również nasz uczeń – Michał Fabryczny, który uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji tak dużej imprezy – Dyrekcji I LO w Mysłowicach, Dyrektorowi MOSiR Mysłowice, trenerom sekcji piłki ręcznej i rodzicom zawodników, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach i przebiegu zawodów.

Skład naszego zespołu:

Piotr Balicki, Błażej Blaut, Dominik Dembicz, Michał Fabryczny, Krzysztof Gaida, Filip Gnyp, Jakub Gnyp, Wojciech Kołodziej, Jacek Korczyk, Mateusz Kosman, Artur Krzak, Jakub Mauer,Mateusz Mazur, Radosław Misiek, Maciej Myszor, Paweł Plewa, Mateusz Rzońca, Jacek Sikora, Piotr Szymański, Dawid Wilk.

Trenerzy zespołu: Krzysztof Strzelczyk i Maria Ryś.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, trenerom oraz organizatorom turnieju.

Radość zwycięstwa

-- Powrót do poprzedniej strony --