Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Hiszpańska przygoda :)

28 czerwca 2016

W dniach 15-22 czerwca grupa 27 osób pod opieką pań: Magdaleny Pyrr, Marty Ptak i Joanny Stachoń uczestniczyła w turystyczno – krajoznawczo – językowej wycieczce do Hiszpanii. Trudy długiej podróży wynagrodził uczestnikom piękny hotel, pyszne jedzonko….i oczywiście HISZPANIA! Po przywitaniu z morzem, pierwszym spacerze po Lloret de Mar, nadszedł czas na zwiedzanie Costa Bravy.  Drugiego dnia po przyjeździe odwiedziliśmy Figueres z muzeum kontrowersyjnego artysty – Salvadora Dali oraz pospacerowaliśmy po Gironie. Kolejny dzień należał do Barcelony i chociaż stolica Katalonii przywitała nas pięknym Słońcem, to La Ramblą spacerowaliśmy już niestety w deszczu. Dzięki Bogu za ogrzewanie w autokarze ;). Podsuszeni, wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie Barcelony, tym razem już przy bardziej sprzyjającej pogodzie. Mieliśmy okazję zobaczyć Sagradę Familię, stadion olimpijski oraz zabudowania stworzone przez Gaudiego. Zwieńczeniem wizyty był wieczorny pokaz tańczących fontann, który urzekł muzyką i kolorami. Następnego dnia nadszedł czas na rejs do Tossy de Mar, chyba  jednego z najpiękniejszych miasteczek na wybrzeżu, zachwycającego zabudową i wąskimi uliczkami. W trakcie podróży mogliśmy podziwiać piękne zatoczki, katalońską zabudowę oraz chwilami rybki przez szklane dno. Ostatni dzień podróży poświęciliśmy na spacer do Ogrodów św. Klotyldy, z jego niesamowitą roślinnością i punktami widokowymi. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, więc po dłuuuugiej podróży wróciliśmy do Mysłowic. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy :).

 


-- Powrót do poprzedniej strony --