Kościuszko

Brawo!

12 listopada 2019

Dziękujemy!

18 września 2019

W imieniu pani Katarzyny Waniczek i całej społeczności szkolnej, dziękujemy za pieniądze zebrane do puszek w trakcie zebrań z rodzicami. Dzięki Państwa hojności udało się uzbierać ponad 4600 zł. Cała kwota zostanie przekazana pani Katarzynie na rehabilitację jej syna Maksa Waniczka, który jest uczniem klasy IIID w naszej szkole.
Cieszymy się, że możemy liczyć na Państwa wsparcie!

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna “Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł “Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych

10 października 2019

26 września 2019 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języka angielskiego w I LO im. Tadeusza Kościuszki oraz w SP nr 13 postanowili uczcić tę okazję w szczególny sposób. Pani Marta Ptak i Izabela Wesołek rozpoczęły długoterminowy projekt edukacyjny współpracy szkół i objęcie patronatem klas dwujęzycznych SP nr 13 przez uczniów klas językowych I LO. Projekt jest podzielony na etapy i będzie trwał cały rok szkolny. Za nami etap pierwszy. Uczniowie klas dwujęzycznych 7 i 8 w SP nr 13 uczestniczyli w lekcjach na temat angielskich idiomów. Lekcje, w asyście pani Marty Ptak i Katarzyny Richty, przygotowali i prowadzili uczniowie klasy 1ag wdrażając tym samym ideę budowania kompetencji kluczowych zwłaszcza umiejętności współpracy po przez tutoring rówieśniczy. 8 października 2019 uczniowie z SP13 ponownie odwiedzili „Kościuszkę” i uwzięli udział w II Kościuszkowskim Festiwalu Nauki zgłębiając tajniki angielskich czasowników frazalnych na zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Katarzynę Richtę i Martę Ptak tym razem w asyście uczennic z klasy 3a.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --