Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych

10 października 2019

26 września 2019 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języka angielskiego w I LO im. Tadeusza Kościuszki oraz w SP nr 13 postanowili uczcić tę okazję w szczególny sposób. Pani Marta Ptak i Izabela Wesołek rozpoczęły długoterminowy projekt edukacyjny współpracy szkół i objęcie patronatem klas dwujęzycznych SP nr 13 przez uczniów klas językowych I LO. Projekt jest podzielony na etapy i będzie trwał cały rok szkolny. Za nami etap pierwszy. Uczniowie klas dwujęzycznych 7 i 8 w SP nr 13 uczestniczyli w lekcjach na temat angielskich idiomów. Lekcje, w asyście pani Marty Ptak i Katarzyny Richty, przygotowali i prowadzili uczniowie klasy 1ag wdrażając tym samym ideę budowania kompetencji kluczowych zwłaszcza umiejętności współpracy po przez tutoring rówieśniczy. 8 października 2019 uczniowie z SP13 ponownie odwiedzili „Kościuszkę” i uwzięli udział w II Kościuszkowskim Festiwalu Nauki zgłębiając tajniki angielskich czasowników frazalnych na zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Katarzynę Richtę i Martę Ptak tym razem w asyście uczennic z klasy 3a.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --