Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych

5 października 2020

„Ci, którzy nie mają pojęcia o języku obcym, nic nie wiedzą o własnym.” (Johann Wolfgang von Goethe)
Europejski Dzień Języków Obcych w I LO im. Tadeusza Kościuszki
26 września 2020 był dniem w którym Rada Europy zachęcała 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych.
W szkołach, na kursach, zdalnie czy nie, w trakcie spotkań ze znajomymi albo samotnie w domowym zaciszu – to, jak uczniowie i uczennice I LO uczą się obcych języków, nie ma znaczenia. Ważne że mają chęci, zapał i świadomość czekających korzyści. Happening językowy, który zorganizowaliśmy w szkole w piątek 25 września 2020 miał uświadomić istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. Inicjatywę wspierała Komisja Europejska.

-- Powrót do poprzedniej strony --